Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegnap este elsodort egy...

Tegnap este elsodort egy autós a zebrán, miközbe átment a lábamon. Milesz ebből?

Figyelt kérdés
tegnap este a zebrán haladtam,mi közbe egy autos fék csikorgással megállt,én erre bedühödtem,és mondtam neki h zebra van nem látja h lassítson(ezen a szakaszon 30 km/h korlátozás van) és nekiállt feljebb,közbe odaléptem az autoshoz,kinyitota az ajtót,és elkapta a kapucnimat,elindult közbe ráment a lábamra a kapucnimat letépte,én erre hanyat vágódtam,és otthagyott.a többi autos megállt,hívták a rendőröket mentőket,közbe a vén csávót visszahozták! engem bevittek a mentők a kórházba,lábzúzódás.a rendőrség eljárást indított. mire számítsak,milesz ebből?
2011. okt. 20. 11:18
1 2
 1/12 komasa ***** válasza:
100%
Neked semmi bajod nem lesz belőle. Az autós számíthat tisztességes büntetésre.
2011. okt. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
per.ha pénzt is akarsz,akkor indíthatsz polgári pert is
2011. okt. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megállt, kár volt pattognod. (Egyébként is kár, majd átenged a következő.) Amúgy igen, az autóst megbüntethetik.
2011. okt. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Testi sértésért vagy veszélyeztetésért fogják elmarasztalni.
2011. okt. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
súlyos testi sértés, te pedig kártérítést kérhetsz tőle
2011. okt. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez Magyarország, ahol a legtöbb böszme autós van...
2011. okt. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A zúzódás valszeg csak könnyű testi sértés, de az önbíráskodás mindenképpen megáll. Ezen kívül vagy közúti veszélyeztetés.
2011. okt. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
2011. okt. 21. 07:36
 9/12 anonim ***** válasza:

Milyen önbíráskodás??? Szó sincs itt arról.

Közúti közlekedés szabályait is megsértette valószínűleg, emellett testi sértés, ami vagy súlyos, vagy nem.

Ha könnyű testi sértésről van szó, az magánvádas eljárás, erre figyelni kell.

Ha tudod bizonyítani, hogy valami kár ért, akkor vagy a büntetőeljárásban (már, ha lesz) kérheted a károd megtérítését magánfélként, vagy pedig külön polgári peres eljárást kezdeményezhetsz.

2011. okt. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, és természetesen a segítségnyújtás elmulasztása.
2011. okt. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!