Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elvehetik a hazunkat? Kb.15...

Elvehetik a hazunkat? Kb.15 eve vasaroltunk egy telket hazzal de az atiras nem sikerult.

Figyelt kérdés
A telket ket szemelytol vettuk meg akiknek meg mindig a nevukon van a telek mert nem irtuk at a nevunkre. Viszont van egy kozjegyzo elotti adasveteli szerzodes. Ervenyes-e meg a szerzodes a roman jogrend szerint vagy mar nem es akkor elveszithetjuk a telket.Nem tudom hogy miben kulonbozik a magyar es a roman rendszer de aki tud valamit segithet.
2011. okt. 22. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon tudtommal nem, ugyanis ha valakinek az ingatlanját valaki 10 évig folyamatosan használja a tulajdonos tudtával és a tulajdonos ez ellen nem tesz semmit, akkor az ingatlan átkerülhet a használó nevére.
2011. okt. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon ingóságoknál 10,ongatlanoknál 15 év.

A románt nem tudom,azt romániában kell megkérdezni.

2011. okt. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát a magyar szerint is bukhatod. Az igaz, amit az előttem szólók írtak, hogy 15 év után elbirtokolnád, de azt iránt is pert kell indítani, hogy a bíróság megállapítsa. Az adásvételivel már nem mész semmire, mert 5 éves slévülési időn belül tehettél volna valamit az alapján. Addig nem hivatkozhatsz erre azzal szemben, aki ingatlan-nyilvántartásban bízva, ellenértek fejáben szerzi meg. Magyarán, ha nekem a bejegyzett tulaj eladná, én meg jóhiszemű lennék, enyém lenne az ingatlan. A román szabályokról gőzöm sincs.
2011. okt. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondathoz: A jóhiszeműséghez szükséges, hogy még véletlenül se menj az ingatlan felé, ne tudj semmiről, írd alá, várj ki, aztán jöhetsz. Ugyanis, ha ott lakóként előtte meglátlak, és a szerződésben nincs benne, hogy milyen feltételekkel vetted, akkor bebizonyítom, hogy rosszhiszemű vagy, hiszen ismerted a körülményeket. Ha pedig mégsem, akkor balek vagy.

Ez egy lehetőség, de nagy kitartás kell hozzá.

Egyébként csak akad egy romániai magyar ügyvéd, aki tudja a vonatkozó román törvényeket.

2011. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak:


Te sem vagy jogász ugye? Akkor szószerint a Ptk. vonatkozó szabálya:


"(5) Ha az elbirtokló a tulajdonjogát az ingatlan-nyilvántartásba nem jegyezteti be, a tulajdonszerzésre nem hivatkozhat azzal szemben, aki az ingatlanon az ingatlan-nyilvántartásban bízva ellenérték fejében jogot szerzett."


A jóhiszeműséget, tehát már ez a két körülmény önmagáabn megalapozza, amiket írtál, azok meg baromira nem jelentenek rosszhiszeműséget, csak mert arra jártam. Ha nem értesz hozzá, ne írj! Persze bizonyíthatos, de szándékot elég nehéz bizonyítani.

2011. okt. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem igazan tudom hogy mit lehet tenni ezesetben es a valaszokbol sem szedtem ki sok tartalmat mivel senki sem ismeri a roman helyzetet.Nagyon jo lenne ha valaki tanacsot tudna adni mert nem tudom mit lehet tenni.
2011. okt. 25. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!