Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy telkem ahol évek óta...

Van egy telkem ahol évek óta nem jártam és gazos. Elvehetik tőlem emiatt?

Figyelt kérdés
2008. máj. 5. 18:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
el nem, viszont jó kis bírságot akaszthatnak a nyakadba.
2008. máj. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
igen ennek több száz ezer az ára és majd az önkormányzat rendbeteszi ha te nem és azt is ki kell fizetni ha nem teszed jönnek a kamatok amik elérhetikm a telek értékét is.
2008. máj. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
akkor is csak én felelek a rendbentartásért, ha van a teleknek haszonélvezője? Vagy őt is büntetik, ha büntetnek?
2008. máj. 5. 19:40
 4/16 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom,a tulajdonos a felelős.A haszonélvező használja is?Mert ha nem,akkor a tulaj dolga rendbetenni.Egyébként egy-két kaszálás nem a világ,mindenhol lehet olyan embert találni,aki pár ezer forintért rendbe teszi és olcsóbb,mint az akár 100 ezres bírság.
2008. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Ja és arról se feledkezz meg,hogy a szomszédok is feljelenthetnek az önkormányzatnál,ha megunják, h évek óta nincs gondozva a telek.
2008. máj. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
igen leginkábba ha parlag fü nö rajta. elöttünk 20 évig volt egy telek ami tele volt parlagfüvel anyukámnak olyan alergiája lett (kb 10 éve kezdött) hogy nyaranként injekciozák mert annyira fullad hogy levegöt sem kap, pedig mára már ki van tisztítva, és rendben tartják.
2008. máj. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Ha nem akarod rendben tartani, add el. Ha a haszonelvezo kijar a telekre, es hasznalja, akkor viszont neki kellene rendben tartania.
2008. máj. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, a haszonélvező használja is, de a gazt nem igazán irtja, én szívesen eladnám, de miatta nem megy.
2008. máj. 7. 10:42
 9/16 anonim válasza:
Ahh, komplikalt ugy. Sajnos akkor asszem jobb, ha megiscsak megprobalod rendben tartani, mert a buntit neked kell majd befizetned, ha feljelentenek.
2008. máj. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a haszonélvező élvezi a telek hasznait akkor kötelessége a telket rendben tartani. Vagyis ha bírságolnak, akkor a haszonélvező perbefogható, rajta követelhető a bírság.


Amúgy nem éri meg eljutni a bírságig, mert akár el is vehetik a telket (a bírságok összege eléri a piaci érték 60%-át, akkor végrehajtásban simán az önkormányzat tulajdonába kerülhet...)

2008. máj. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!