Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a halálbünte...

Mi a véleményetek a halálbüntetés bevezetéséről Magyarországon? (normális válaszokat várok)

Figyelt kérdés

nem feltétlenül támogatnám a halálbüntetést, de úgy érzem a helyzet az országban egyre rosszabb és talán egy ilyen törvény az embereket visszafogná.. TI HOGY GONDOLJÁTOK?

persze vannak támadható pontok.. én pl. egy pszichopatát aki megölt valamilyen rögeszméje miatt 10-20 embert azt kapásból halára ítélném.. nem pedig élete végéig az én adómből tartanám el egy börtönben..


2011. nov. 4. 15:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nyilván a harmadik ilyen eset után senki sem fogna gyanút. Normális válaszokat vártak.
2012. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Előrebocsátom jogász vagyok, így azt gondolom ebben a témában rendelkezem bizonyos kompetenciával, főleg úgy hogy a büntetőjog az egyik kedvenc szakterületem.

Manapság igen népszerű ez a téma, hogy állítsuk vissza a halálbüntetést, azonban röviden összefoglalva én nem tartom erre felkészültnek magát az országot, a nyomozó hatóságokat, a bíróságokat stb.

Mindenképp támogatandó lenne abból a szempontból, hogy egyre fiatalabbak egyre brutálisabb cselekményeket követnek el, valamint vérlázító az is, hogy az adófizetők pénzén jó körülmények között él Magda Marinko, vagy éppen a százhalombattai rém, akik esetében pedig esély sincs arra, hogy normális tagjai legyenek a társadalomnak.

Veszélyes viszont abból a szempontból, hogy gondoljunk a Móri ügyre, ha lenne halálbüntetés Kaiser Ede ártatlanul halt volna meg. Ezért írtam hogy nem felkészült erre az ország, a nyomozó hatóságok, bíróságok..

Ugyanakkor az én értékrendembe sem jogászként sem emberként nem fér bele a kegyelem olyan embernek aki védtelen időseket gyilkol meg 2-3 ezer forintért...

Szakmai javaslatom a következő: a szándékos emberölés minősített eseteiben (pl: nyereségvágy, aljas indok stb)én támogathatónak tartom a halálbüntetést, továbbá egyes állam elleni és katonai bűncselekmények esetén is. Olyan visszaeső esetén aki korábban szándékos élet ellenes cselekményt (pl emberölés alapesete) követett el, szintén kiszabhatónak tartanám a halálbüntetést. A végrehajtásával kapcsolatban annyi könnyítést engednék (szintén az ország felkészületlenségéből adódóan) hogy a jogerősen kiszabott halálbüntetést 3 éven belül nem lehet végrehajtani (teret engedve még az esetleges tévedések korrigálásának), viszont ha ezidő alatt az elítélt bárkivel szemben (legyen az bv. személyi állománya vagy fogvatartott társa) erőszakot alkalmaz, azonnal végrehajtanám a halálbüntetést.

Azt is látni kell azonban, hogy a kommunizmusban futószalagon gyártott és nagy százalékban halálbüntetéssel végződő koncepciós perek még élnek szüleink esetleg még élő nagyszüleink emlékében és az ettől való félelem is közrejátszik a halálbüntetés ellenzésében. Arról nem is beszélve, hogy '90-ben nem azért lett eltörölve a halálbüntetés, mert így döntött az országgyűlés (ha úgy tetszik a nép felhatalmazásából) hanem azért hogy a kommunista pribékek megúszhassák az akasztófát (és némelyik még ma is ott ül a nemzet templomában). Elnézést a személyes véleményért, csak ilyenkor mindig eszembe jut a családom azon része, akit meghurcoltak ebben a "legvidámabb barakkban".

A kérdezőnek egyébként ajánlom figyelmébe Dr. Völgyesi Miklós (a Legfelsőbb Bíróság nyugalmazott bírája) e témában írt cikkeit és a vele készült riportokat. Ő még szabott ki halálbüntetést és el is mond mindent ellene és mellette is. Ha minden bíró ilyen volna...

2012. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
22. Nagyon jó, hogy szakemberként leírta a véleményét. Nagyon igaz, mondhatnám a számból vette ki a szót, de laikusként nem tudnám igazolni a véleményem. tény hogy az ország igazságszolgáltatása, a nyomozási munka és egyebek nem állnak ott, hogy ne csússzon be tévedés, de feltételezném, hogy ha bevezetnék a halálbüntetést, azért nem osztogatnék napi szinten, hanem csak olyanoknak, akikről 100%-ig tudható, hogy bűnös. Most mondhatnék akár nevet, akit a halálsorra küldenék, (nagyon aktuális és biztos mindenki sejti kire gondolok), de ugyanúgy ahogy nem a mi dolgunk ezt megítélni, annak sem lehet könnyebb, aki kimondja az ítéletet, mert Ő is csak ember, aki kimondja. Erről eszembe is jutott a Halálsoron című film, amiben nagyon bosszantott az igazságtalanság, a tudatlanság és legfőképp a felületes nyomozás alapján megszületett ítélet. Szóval, ha bevezetnék a halálbüntetést, csak abban bíznék, hogy körültekintőbben járnának el, mint ebben a filmben. Nem tudom mi az igazság, de olvastam arról, hogy az elítélteknek inkább sokkolóbb egy Tényleges életfogytiglan, mint maga a halál. Persze ezt ők is csak akkor érzik át, amikor már 10-15 éve bent vannak és kb. akkor jönnek rá, hogy reményük sincs élve távozni a falak közül.
2012. dec. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

A halálbüntetés visszaállítása evidens dolog lenne. Ha kiírnának egy népszavazást a kérdésről, akkor kb. 90% a halálbüntetés mellett lenne. Még Orbán Viktor is a halálbüntetés visszaállítását pártolja. Az, hogy miért nem állítják vissza, annak nemzetközi okai vannak. Az EU nem engedi: először is ki kellene lépnünk az EU-ból. Másrészt a Soros maffia mindenhova ráteszi a kezét, és terrorizálja a nem EU-s országokat is, hogy ilyen, meg olyan szankciókat vezetnek be, ha visszaállítják. Egyedül Fehéroroszország az egyetlen európai ország, amely nem dől be a Soros-féle fenyegetőzésnek.

Igenis a halálbüntetést vissza kellene állítani, amit 1988-ban eltöröltek, ugyanúgy az akasztásos módszert kellene bevezetni, mert az a legolcsóbb. A kivégzett családtagjai meg nem vehetnének részt a kivégzett temetésén.

2017. nov. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Utolsó válaszát ki kellene törölni mert nem normális válasz. Az utolsó válaszoló egy pszichopata és magáról beszélt
2021. aug. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!