Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Használaton kívüli kislakásomb...

Használaton kívüli kislakásomba pár hónapra rezsiért szívességből beengedtem egy baráti párt. Egy kedves szomszéd adóügyi feljelentéssel fenyegetőzik. Kinek kellene ilyen esetben mit bizonyítania és hogy?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kérsz bérleti díjat, akkor nincs miből adózni. Jelentsen fel nyugodtan.

Valami megállapodás azért biztos van. Ha nincs, akkor csináljatok egyet.

2011. nov. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kedves szomszi be fogja a péniszt venni rágalmazásért.

Hahahha..

2011. nov. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a rezsiszámlák a te nevedre érkeznek, akkor elvileg az után is kellene forrásadót fizetni, amit neked ennek fejében fizetnek. De most nincs előttem a pontos szabályozás, pár éve így volt.
2011. nov. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Írjatok egy szerződést arról,hogy szívességi lakáshasználók,s ebben azt is rögzíteni kell,hogy NEM fizetnek.Erre azért van szükség,mert valóban,a rezsi-hiába ők használják,de a te nevedre jön a számla-az adóhat.szempontjából olyan bevételnek számít,ami,ha nem volna,akkor az adózott jövedelmedből kellene fizetned.Tehát,az nem számít,hogy valaki más már az adózott jövedelméből fizeti.Faramuci,de ez van.
2011. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszi, csak ezt nem értem, tehát ha én fizetem be a számlákat, és az én nevemre is jönnek, akkor kinek a milyen adózott jövedelme? Az elszámolás barátilag, egymás közt zajlik, én befizetem, ő ideadja, mivel ő használta a lakást.
2011. nov. 4. 18:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van.Csak azt kell írni a megállapodásba,hogy a rezsit te fizeted,ha utána elkéred tőle,az már magánügy.Vagy nem írtok semmiről semmit,csak mindenki egyformán azt mondja majd,ha véletlenül mégis feljelentene valaki,hogy a számlákat te fizeted és nem a lakók.Ebben az esetben nincs adózás szempontjából semmilyen történés.(Jó nagy tapasztalattal írom,mivel engem már feljelentettek és végigcsináltam a vizsgálatot,fizettem is büntit rendesen)
2011. nov. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!