Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akinek volt már polgári peres...

Akinek volt már polgári peres tárgyalása és volt ügyvédi megbízása, (az ügyvéd jár a tárgyalásra én nem tudok menni a távolság miatt) nem kapok a tárgyalásról sem jegyzőkönyvet semmit, akkor ha ítélet születik engem is értesít a bíróság levélben?

Figyelt kérdés
Egy kicsit elbizonytalanodtam az ügyvédemmel szemben sajnos.
2011. nov. 10. 11:56
 1/7 dodi48 ***** válasza:
Ha van meghatalmazottad akkor neki(azaz az ügyvédnek) postázzák.
2011. nov. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

97. § Ha a félnek a per vitelére meghatalmazottja van, a bírósági iratokat a fél helyett a meghatalmazottnak kell kézbesíttetni. Ez a rendelkezés nem terjed ki az olyan idézésre, amelyben a bíróság a felet vagy annak törvényes képviselőjét személyes megjelenésre kötelezi.


telefonon lehet érdeklődni

bíróságon

ügyszámra hivatkozva

megszültetett-e döntés

!!!!!!!!!!

2011. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam eddig több,mint 3 éve folyik a perem és mostanában mindig azt mondják telefonon,hogy nem történt semmi..Szakértői véleményre kellett sokat várni most októberben mondták meg(pedig közben többször telefonáltam),hogy végülis áprilisban elkészült a szakvélemény addig mondig azt mondták még nincs semmi,elhalasztották a tárgyalást stb.
2011. nov. 10. 21:15
 4/7 anonim ***** válasza:

most hol áll az ügy?

nem is tudod egyáltalán?

az ilyen ügyvédet ki kell rúgni

(mármint ha nem megbízónak tájékoztatást

arról, hogy áll ügy, mi történt tárgyaláson stb)



ha nem bízol ügyvédedben

bontsd fel megbízást vele

fizesd ki és köszönjetek el egymástól


aztán írj levelet bíróságnak

hivatkozva iktatószámra

és jelentsd be, hogy már nincs meghatalmazottad

magadat képviseled

neked küldjék küldenivalót

2011. nov. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj amúgy ,hogy az ügyvéddel igazán nem tudok beszélni telefonon,mivel a titkárnő veszi fel és mindig ő tájékoztat .Az ügyvédúr a titkárnő állítása szerint vagy tárgyal vagy ügyfél van nála vagy mikor ad időpontot úgy értve mikor fogok tudni vele beszélni telefonon akkorra már elment.Nem tudom lehet nem az ügyvéd a bűnös, hanem a titkárnő ,ő mondja mindig nem történt semmi meg stb.Szerintem csak fel fogok menni ,csak sokba kerül az utazás kb.250 km-re van.Ha közelebb lett volna rég elmentem volna.Utána fogok járni mindenféleképpen,mert mostmár megelégeltem.
2011. nov. 11. 08:15
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,főleg neked kedves utolsó.Remélem veled nem történt ilyesmi,hogy ennyire járatos vagy a dologban?
2011. nov. 11. 08:17
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Megbízás visszavonása, ha nem bízol az ügyvédben. Ezt az ügyvéd köteles a bíróságnak bejelenteni, de persze te is megteheted.

2. Az iratok ügyvédnek lesznek kézbesítve, mert a szabály szerint elég neki.

3. Az ügyvédnek kell téged tájékoztatnia, hogy hogy áll az ügyed. Próbáld hívogatni.

4. Bíróság kezelőirodáját kérd hivatali időben (sok bíróságon kezelőiroda csak 11-ig van!), és ügyszámmal érdeklődj, hogy áll az ügy. Ha be tudsz menni, kérj iratbetekintést.

2011. nov. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!