Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt megteheti egy biztonsági őr?

Tinamarkó kérdése:

Ezt megteheti egy biztonsági őr?

Figyelt kérdés
Ha valaki kutyát sétáltat, és műemlékhez megy, rászól a biztonsági őr h távozzon, elmennek onnan, és arrébb ahol egy árva lélek sincs a kutyusát elengedi, hadd fusson egy kört, mire a biztonsági őr azonnal megjelent, és lefújta gázspray-vel a 8 hónapos kutyát, aki futkozott egy bottal a szájában...kérdésre válasza az volt h meg akarta támadni a kutya, és ha nem maradnak csendben lefújja őket is!
2011. nov. 12. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha a kutya nem támadta volna meg és nem is volt rá bizonyítéka akkor természetesen nem teheti meg. De ha van kint bárhol a környéken egy olyan tábla hogy itt kutyát elengedni, sétáltatni tilos akkor talán jogosan járt el. De ha valami baja lett volna a kutyának akkor a biztonsági őr el is búcsúzhatott volna az állásától az tuti!
2011. nov. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
58%
Isten komplexus.
2011. nov. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
55%
ez állatkínzás és durva fenyegetés... remélem megvan a neve meg a cég ahol dolgozik... bemenni és hatalmas balhét csapni és kérni a cég tulaját de azzonnal!!!! nem kell rendőrség csak az ilyen barom agresszív állatot dobja ki és írja is bele a munkakönyvébe!!! ez nem való emberek közé!
2011. nov. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Ahogy a második mondja, Isten komplexus elég gyakori a biztonsági őröknél és a portásoknál, azt hiszik ők az Istenkirályok.

Feljelentheted de ugy se lehet bizonyítani az állatkínzást. Max következő sétán megmondod neki ha még ilyet csinál akkor feljelented, vagy mással sétálsz és akkor van tanú is.

2011. nov. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
Na ja mert aki nem jó másra elmegy biztonsági őrnek. Mit várunk tőlük? Én is láttam egyet, amelyik hangosan mondta magának mit csinál, amikor emailt akart írni.
2011. nov. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
De az legalább tudott irni.....
2011. nov. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

A műemlék olyan területen van, ahova tilos kutyát vinni?

(ezt táblával szokták jelölni)

A kutyát közterületen engedte el, vagy kutyafuttatásra kijelölt területen? A kutyafuttatásra kijelölt területeken kívül tilos kutyát póráz nélkül sétáltatni.

"elmennek onnan, és arrébb" A biztonsági őr utánuk ment, vagy a kutya szaladt vissza a biztonsági őrhöz?

"kérdésre válasza az volt": milyen kérdésre? Vagy esetleg kicsit emeltebb hangon kérdezősködött a kutya sétáltatója?


A történet a kutyás verziójában: A műemlék közeléből elküldött a biztonsági őr. A felszólításnak eleget tettünk. Távolabb elengedtem a kutyát, a biztonsági őr lefújta gázspray-vel, engem is megfenyegetett ezzel.

A biztonsági őr verziójában: A műemléknél megkértem a kutya tulajdonosát, hogy távozzanak a műemléktől a kutyával. A tulajdonos kicsit távolabb szabadon engedte a kutyát, a kutya felém futott. Mivel a szabadon lévő (póráz és szájkosár nélküli) kutya viselkedése támadónak tűnt, gázsray-vel lefújtam. Erre a gazdája emelt hangon felelősségre vont, agresszíven kezdett viselkedni, saját biztonságom érdekében kénytelen voltam közölni velük, hogy ha nem hagyják abba, őket is lefújom.


Azért azon elgondolkodhatsz:

A biztonsági őr hivatalos személy.

Kutyát tilos póráz (sőt sok esetben szájkosár) nélkül sétáltatni.

Már elküldött a műemléktől, erre kicsit távolabb szabadon engeded a kutyát. Ennek azért nagyon olyan színezete van, hogy csak azért is bosszantani akartad a biztonsági őrt.


Igen, vannak bunkó biztonsági őrök, de vannak bunkó civilek is.

Aki kutyát tart, tudomásul kell vennie, hogy vannak írott és íratlan szabályok, amiket be kell tartania.

Nekünk 3 kutyánk van, de nem visszük olyan helyre őket ahova tilos, nem engedjük szabadon utcán, parkban.

Az, hogy te tudod, úgy gondolod, hogy a kutyád nem veszélyes, nem támad, nem harap, nem jelenti azt, hogy egy ismeretlen számára nem tűnik támadásnak a kutya közeledése.

2011. nov. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Az írásodból kiderül, hogy póráz és szájkosár nélkül szaladgált a kutya ergo téged kéne feljelentenie a biztonsági őrnek.
2011. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

"A biztonsági őr hivatalos személy. "


Ennek a mondatnak fuss neki még egyszer! Amúgy korrekt, amit írsz.

2011. nov. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem értitek igaz?

nem az én kuytámról van szó, csak szeretném kideríteni ezt az esetet..mert ezeksezrint bármikor megteheti ezt egy biztonságiőr.... értsétek meg hogy nem volt senki agresszív, csak az őr....ahelyett hogy auzt mondta volna h kérem kössék meg az ebet, és távozzanak, ahelyett szónélkül lefújja..és még meg is fenyegeti a hölgyet.....pfffff hol itt a jogosság???mert oké h nem szabad szabadon kuytát sétáűltatni...de ezért nem is szabad lefújni az állatot...meg ha akkor probléma volt ez akkor inkább híva volna a közterületeseket, v rendőröket, ahelyett h önbíráskodva tette volna ezt meg....

2011. nov. 13. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!