Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A megbízási szerződés hogyan...

A megbízási szerződés hogyan működik?

Figyelt kérdés

Lenne lehetőség egy telefonos egyeztető munkára, megbízási szerződéssel, teljesítményalapú bérezéssel. Tehát minden hozott ügyfél után meghatározott jutalékot kapnék, melyből a vállalkozás levonja az adóelőleget, illetve a kötelező jövedelmet terhelő költségeket.


Jelenleg foglalkoztatást helyettesítő támogatást kapok (volt bérpótló juttatás), aminek az összege 28500 Ft.


Amit eddig biztosra tudok:

- ha a munkát vállalom, annak az ideje alatt nem kapom a foglalkoztatást helyettesítő támogatást, illetve más ellátást sem,

- a munkaügyi központban ennek az idejére nem leszek regisztrált álláskereső,

- a megbízási szerződés a munkaügyi központban nem számít munkaviszonynak, viszont a nyugdíjba bele számít.


Jelenleg az egészségi állapotommal problémák vannak, kétszer is megpróbáltak közmunkát felajánlani, a felajánlott munkakörre azonban egészségileg nem voltam alkalmas. Ez utóbbiról mindkét esetben kaptam igazolást, ezért a segélyt tovább folyósították. Ugyanakkor a jogszabály minimum 30 nap munkaviszonyt ír elő, ez nélkül elvileg nem jár jövőre a foglalkoztatást helyettesítő támogatás.

A 30 nap munkaviszonyt ezzel a megbízási szerződésben elvállalt munkával szeretném teljesíteni, hiszen jelenleg ez az egyetlen lehetőségem, melyre egészségügyileg alkalmas vagyok.


Ezzel kapcsolatban viszont három különböző tájékoztatást kaptam.


1. A szociális osztályban azt mondták, ha nincs meg a minimum 30 nap munkaviszony, akkor jövőre nem leszek jogosult a segélyre, függetlenül attól, hogy az egészségi állapotom miatt nem tudtam dolgozni. Ugyanakkor szerintük a 30 napba beleszámít a megbízási szerződés időtartama is, bár ezt nem mondták határozottan.


2. A munkaügyi központban azt mondta az ügyintézőm, hogy csak azért ne vállaljam el ezt munkát, hogy a 30 napot kiváltsam, mivel én nem visszautasítottam a munkát, hanem egészségügyileg voltam alkalmatlan, melyről nekik meg van az igazolás is. Azt mondta, hogy bele számít a 30 napba, de ha nem vállalom el, akkor sem kell félnem attól, hogy nem kapok jövőre ellátást, mert együtt működök velük (mármint a munkaügyi központtal), illetve ha legközelebb lesz közmunka, arra is ki fog közvetíteni, olyan munkakörbe meg úgysem vesznek fel, amire nem vagyok alkalmas. Még óva is intett egy ilyen szerződés megkötésétől, ami nem ad fix bért, hanem teljesítmény alapon fizet, mert ha nincs megrendelés, akkor nem kapok semmit.


3. Jövőre nem jár a segély, és a megbízási szerződés nem számít bele a 30 nap munkaviszonyba. Azt mondta valaki nekem, hogy a megbízási szerződésnél nem megállapítható a munkanapok száma, nem a munka törvénykönyve vonatkozik rá, hanem a ptk, ezért álláskeresési járadékra nem jogosít.



Akkor most hogyan működik a megbízási szerződés?

Az első lehetőség még elfogadható, mert ha nem keresek ezzel a munkával semmit, akkor is csak egy hónapig nem kapom a segélyt.

A második lenne a legjobb, bár szeretném megpróbálni akkor is ezt a munkát, csak úgy ha nem keresek vele jól, akkor nem várom ki az egy hónapot.

Ha a harmadik dolog igaz, akkor elég nagy bajban vagyok, mert egészségileg a fizikai munkára alkalmatlan vagyok, a szakmámban meg nem találtam munkát a válság miatt.


Remélem tud valaki biztosat, és a számomra megnyugtatót mondani, márt három helyről három különböző információt kaptam.


2011. nov. 14. 13:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebben az egészben csak én azt látom,hogy megmagyarázod,hogy miért is nem akarsz te dolgozni.

Vannak már olyan munkahelyek, ahol a mozgáskorlátozottakat is tudják foglalkoztatni.Sőt heti szállást is tudnak biztosítani hétvégi haza szállítás stb.

Ez a link csak 1 a sok közül! [link]

Olvasgass kicsit utána gyere ide nyafogni.

2011. nov. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jelentsen be valamelyik ismerősöd 30 napra háztartási munkára (adó és járulék mentes, havi 1000 forint regisztrációs díjat kell fizetni érte)

Ekkor A BPJt is folyamatosan kapod (nem kell megszüntetni, vagy szüneteltetni) és a 30 napba is beleszámít (jövőre is jogosult leszel)

A szociális törvényben utána nézhetsz az Aktív korúak ellátása cím alatt.

2011. nov. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!