Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesanyám tartozása miatt, az...

Édesanyám tartozása miatt, az én holmimat elviheti a végrehajtó?

Figyelt kérdés
Egy háztartásban élek anyukámmal, elmaradt közüzemi számla miatt jött végrehajtói papir. Úgy olvastam neten, ha nem engedem be a végrehatót, akkor is bejöhet, független attól hogy még sosem járt bent.Ez igy igaz? A második kérdésem pedig,hogy az is igaz hogy a gyermek holmijait nem foglalhatja a végrehajtó?
2011. nov. 16. 11:20
1 2
 1/17 asmosys ***** válasza:

Bírósági végrehajtó bemehet. Követelés kezelő cégek alkalmazottai nem.

Nem vihet el semmi olyat, ami a Tiéd, gyermekneveléshez szükséges, vagy az ingatlan alapvető felszerelése. (pl 1 ágy 1 szék / fő 1 asztal)

2011. nov. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Amennyiben nem engeded be , rendőrrel betörheti az ajtót.

Jobb, ha beengeded, és amit csak lehet a saját tulajdonodként jelölöd meg, mert azt nem foglalhatja le a végrehajtó.

2011. nov. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha 18 alatti vagy, a "saját tulajdonodban" lévő tv-t simán elviheti. A farmerodat és a bioszkönyvedet nem.
2011. nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Vagyis akkor az elég neki hogy azt mondom ez az enyém?Igazából külön szobába vagyunk,egy kis panel lakás.A kis szoba az enyém (általába ez a gyerekszoba) a nagy pedig az övé.
2011. nov. 16. 11:43
 5/17 A kérdező kommentje:
18 már elmúltam ;)
2011. nov. 16. 11:43
 6/17 anonim ***** válasza:

A te dolgaidat nem foglalhatják le, de neked bizonyitani kell, hogy a tied - külöben mindenki ilyen indokkal kivonná magát a végrehajtás alól. Viszont a gyerek holmijait semmiképpen sen foglalhatják le.

De ha egy háztartásban élsz anyukáddal, akkor - szerintem - a közüzemi számlák is, meg a tartozás is közös.

2011. nov. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
10%
nem visz el semmit.egyszerűbb nekik ha lefoglalja a házat és ha nem fizettek elárverezik.
2011. nov. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nincsen semmilyen vagyontárgyunk,a lakás is önkorményzati.Szegények vagyunk...ami szekrénysor van,azt is ajándékba kapta anyukám,és kb 30 éves :(
2011. nov. 16. 12:03
 9/17 anonim ***** válasza:

Miért nem adod el a Tv-t és segíted ki akkor anyukádat? Ennyire fontos, hogy a nyaló világot tudd este nézni?


Nem ítélkezni akarok de ilyen nehéz helyzetben kell igazán a családi összefogás.

2011. nov. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Miből gondolod h van tv-m?Nincsen amúgy.sz.gépem van,amin dolgozok,meg tanulok...
2011. nov. 16. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!