Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi nagyságrendileg egy...

Mennyi nagyságrendileg egy ügyvéd díja, ha hivatalos ügyintézéshez kell segítséget kérni, ami hivatalokba történő járkálást és a stratégia kitalálását jelenti nagyjából?

Figyelt kérdés
Nagyságrendileg is elég, csak azt szeretném látni hogy lenne-e pénzünk rá. Magunk sajnos nem boldogulunk. lszi segítsetek infóval
2011. nov. 19. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Ügyvéd általában nem járkál hivatalokba. A hivatalos levelezést intézi. Egy levél díja kb. 10-20 ezer Ft körül mozog.
2011. nov. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! és a konzultáció díja mennyi körülbelül?
2011. nov. 19. 23:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Óradíjasok általában, de az is így 10-15 ezer körül mozog/óra. (a levelet is így számolják, mert ott vagy, konzultáltok, és esetleg rögtön meg is írja mondjuk a felszólító levelet... Ha ez mondjuk két óra, plusz a levél, akkor is olyan 10-25 ezer körül van).


Mielőtt mész, érdemes előre tisztázni az árakat. (nekem 3 éve volt dolgom ügyvéddel pont ilyen ügyintézésbe).

1. voltam.

2011. nov. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mi az ügy tárgya?
2011. nov. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Külföldön kötött házasság hazai anyakönyvezése az ügy tárgya. Majdnem egy éve megy a huzavona és nem csinálják meg, szerintem jogtalanul.
2011. nov. 20. 01:19
 6/8 anonim válasza:
Szia ! Segiteni szeretnék neked !! Minden városba van ingyenes családsegitő szolgálat. kérdezd meg, Segitenek beadványokat irni, elmondják hova menj,mit lehet csinálni stb... ott is szakember van,eggy fillér nélkül.Végül is az ügyvéd is ezt csinálja sok pénzért .
2011. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó válaszoló, ennek mindenképp utána fogok járni. Abban még tudnál segíteni, hogy hol tudom megtalálni a lakóhelymen működő családsegítőt? (budapesti vagyok)
2011. nov. 20. 21:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ügyvédek óradíja ma már inkább 25.000,- Ft, mint 10-15, ahogy itt írták - az nyilvánvalóan évekkel ezelőtt volt.


Ügyvédek általában vállalnak hivatali ügyintézést is, főleg, ha van jelöltjük. :P (Tapasztalat. :D)

2011. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!