Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, ha az elvált...

Mi történik, ha az elvált szülők közül az anyánál van a gyermek és az apának nincs munkahelye és két hónapja nem tudta fizetni a gyerektartást?

Figyelt kérdés

2011. nov. 23. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Be kell perelni és végrehajtóval behajtatják rajta.(ingóságból vagy ingatlanból)

Sajnálom, ha ez történt, de nem biztos, hogy érdemes elkezdeni az egész procedúrát, mivel egy per több hónapig elhúzódhat. Valószínűleg az apa sem azért nem fizet, mert nem akar (ha eddig rendesen fizetett)

Ha végrehajtásra kerül az ügy, akkor akár a lakását is elveszítheti, utcára kerül és innen már nagyon nehéz felállni, tehát a jövőbeni gyerektartás fizetésének az esélye is csökken. Érdemes hosszútávon átgondolni a dolgot.

2011. nov. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Én úgy tudom, hogyha nincs jövedelme, akkor az állam megelőlegezi, és ha újra dolgozik, akkor levonják.
2011. nov. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dodi48 ***** válasza:

Rosszul tudod.Ehhez kell a végrehajtótól egy jegyzőkönyv hogy behajthatatlan.

Nem elég az hogy nincs munkahelye.

2011. nov. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen,de elsőként a bíróságnak kell megállapitani a gyermektartásdíj összegét,majd hónapokig a végrehajtó "keresi"és hónapokig ül rajta a gyámhivatal,mire megelőlegezi az állam.Nem egyszerű...
2011. nov. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
De végső soron mégis az a megoldás. És nem mondtam, hogy egyszerű.
2011. nov. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 28. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!