Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Üdvözlöm! Nekem van 19hónapos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiliti Renáta kérdése:

Üdvözlöm! Nekem van 19hónapos kisfiam, aki után az apja havonta 15eft gyerektartást fizet. Reális ez az összeg a mai világban? Apukának nincs munkahelye, számít az?

Figyelt kérdés
Apukánka nincs munkahelye, de fizet albérletet, kocsi részletet, hitel törlesztést. Nem tudom, h a mai világban a gyerektartás mértéke forint összegben mennyi, h reális-e ez az összeg, amit nekem fizet? Illetve érdemes-e elmennem bíróságra, h ha többet akarok? Fizetni is hol fizeti hol nem. Ez év áprilisától törlesztette fel magát úgy, h mostanra kiegyenlítette az elmaradását. Mekkora esélyem van, ha bírósághoz fordulok? Van még felfüggesztettje is. Én albérletben élek egyedül a fiammal.
2010. szept. 10. 14:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Ha nincs munkahelye, akkor semmi esélyed sincs a bíróságon.
2010. szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Ennél többet nem fognak megítélni, ez egy teljesen átlagos összeg. Ha nincs munkahelye, akkor minimálbér alapján ítélik meg, és ez abból számítva korrekt összeg. Nem azt mondom, hogy ez manapság sok mindenre elég lenne, de tényleg ennyit szoktak megállapítani.
2010. szept. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem sok mindenre elég. Mert ha hozzáteszel ugyanannyit, 15 ezret, akkor lenne 50%-50%, viszont 30 ezer nem hiszem, hogy elég egy kisbabára. Viszont sokan vannak, akik csak ennyit kapnak, de olvastam már itt 10 000-es gyerektartást is. Csinálni sajnos nem tudsz semmit a volt férjjel. Ha nem jössz ki a pénzedből, az önkormányzatnál tudsz igényelni lakhatási támogatást kisgyerekes, gyes-en lévő anyaként. Jobb ötletem sajnos nincs.
2010. szept. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ha nem fizet, akkor jelented és az állam megelőlegezi, amit majd behajtanak rajta.Van még olyan, h vagyonfelmérés, de mivel albérletben él és az autót is csak lízingelte, semmi esélyt nem látok.Sajnos nem egyenlő részben veszik ki a szülők a részüket a gyerek felnevelésében, de ez van.Egy egyedülálló anyuka
2010. szept. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Meglehet próbálni, de nem hiszem, hogy a közeljövőben lenne bármi hatása a dolognak. Amilyen gyorsan dolgozik a bíróság, a gyerek nyugdíjas korába kaphat valamit. Apuka meg gondolom bűnöző, ha munkája nincs, de fizetni tud, csak épp a családjának nem akar. Szép, mondhatom.
2010. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%
15+15 meg a családi pótlék az nem 30ezer!
2010. szept. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%

Ha nincs munkahelye semmi esély arra, h a megemeljék a gyermektartás összegét.

Egyébként pedig a gyerektartás a nettó fizetés 25%-a lehet maximum 1 gyermek után.

Annál többet kérni ireális.

Ha pedig még hitelt is fizet nem is érdemes többet kérni mert akkor ellehetetleníted az életét.

Egyébként ilyen 15-max 20000 ft-ot szoktak megállapítani.

Miután elválnak az emberek mindig nagyobb részt kell vállalnia a gyermek gyámjának mint a másik szülőnek.

Mert a minden napos költségeket neked kell állni.

Esteleg, ha új cipő vagy hasonló kell a gyereknek kérheted, h vegyen most Ő helyetted.

De ha a bíróságra mész és pereled őt a gyerektartáson kívül biztos nem fog neked segíteni.

Sőt úgy fog dolgozni, h ne legyen bejelentve, vagy csak kevés pénzel.

2010. szept. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen. Ha amúgy jóban vagytok és kell a pénz inkább próbáld megkérni adjon többet.
2010. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%

Megint egy anyuka,aki szerint csak az apa felelőrlen! Te éppolyan felelőtlev vagy,mint ő! Ha rossz volt a kapcsolatototk,akkor min ek szültél gyereket? Ha jó volt,makkor miért nem tettél meg mindent a kapcsolat megmentéséért?

A 15.000.- ft nem sok,de ha nincs munkája,akkor még az is szép tőle,hogy ennyit is fizet.

Az apának is kell fedél a feje fölé,és ennie is kell! Ha hajléktalan és munkanélküli lesz,akkor egy fillért sem tud fizetni!

Ha levés a pénzed,akkor menj el dolgozni! Járhatsz takarítani magánházakhoz ( sokan megteszik),oda a gyereked is viheted magaddal. Rögtön több lesz a jövedelmed!

Mellesleg nő vagyok.

2010. szept. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem túl reális! Ha azt nézem, hogy a 14 hónapos babámnak egy cipőt vettem 8.000 Ft-ért. És az csak egy cipő, és nem is a legdrágább. Sajnos nem reális, de nem hiszem, hogy ilyen körülmények között a bíróság tudna vele bármit is kezdeni.
2010. szept. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!