Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényes, ha kikötik egy...

Törvényes, ha kikötik egy álláshirdetésnél, hogy csak nem dohányzók jelentkezését várják?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában több olyan álláshirdetéssel összefutottam, ahol ez a kikötés.

Az egyik egy bolti eladói állás volt, a másik pedig irodában takarítónőket keresnek.

Elgondolkoztam, hogy akik már x éve ott dolgoznak, azokra is vonatkozik?


Szerintetek ez törvényes?


2011. nov. 23. 17:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Amióta szigorítják a dohányzási feltételeket,azóta igen.
2011. nov. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Miért ne lehetne, egyrészt a dohányos sokkal kevesebbet dolgozik, mert kijár dohányozni, másrészt nagyobb eséllyel betegeskedik, harmandszor sok munkahelyen nem szabad dohányozni és egy dohányossal csak gondok vannak.

Gondolom, akik ott dolgoznak, azok sem dohányoznak és lehet, hogy éppen ök ragaszkodnak ahhoz, hogy az ujak se tegyék.

2011. nov. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én azt értem, hogy miért jobb egy nem dohányzó, egyet is értek ebben. Csak arra voltam kíváncsi, hogy ezt engedi-e a törvény, hogy így ezt kikössék.
2011. nov. 23. 17:54
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. De még ha nem is lenne ilyen törvény, most ha egy munkáltató, persze nem önkormányzati, de ha egy vállalkozó azt mondja, hogy csak szőke, nagymellű nőt vesz fel, akkor az az ő dolga. Jelentkeztek hatan, feketék, barnák, ott a nagymellű szőke, akkor felveszi őt, ti nem kérhetitek számon. És ezen ne legyél felháborodva, igen, dohányosok sokat "lógnak", és senki nem köteles tolerálni a cigifüstöt, sőt, ha pl nincs dohányzásra kijelölt helyük, csak megköszönheted, hogy kikötik, hogy cigisek ne jelentkezzenek, mert így te is időt spórolsz, hogy nem jelentkezel csomó olyan helyre, ahol már emiatt sem lenne kényelmes neked..
2011. nov. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

" egyrészt a dohányos sokkal kevesebbet dolgozik, mert kijár dohányozni"


Én pl. kávézok, ahhoz is ki kell mennem a büfébe megvenni, meginni. Az sem kevesebb idő szerintem.


Illetve függ, hogy egy dohányzó milyen sűrűn jár ki.


Én is dohányzok. Napi 12 órát dolgozom, s ez idő alatt 4-szer gyújtok rá. Ebben a 4-ben benne van a reggeli és ebéd idő alatti kimenetel.

Magyarul pluszban 2szer megyek ki, ami 12 órás munka közben nem sok.

2011. nov. 23. 17:59
 6/20 anonim ***** válasza:
Szerinted nem sok.de mások szerint igen sok.Mert mi szabja meg,hogy 15x ne menjél ki?És ha tűzveszélyes a hely,vagy illetlen lenne Pl:sofőr.Nem rád gondoltak hanem általában.Olyat nem kérhetnek,hogy 2x rágyújthat.
2011. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
30%

"egyrészt a dohányos sokkal kevesebbet dolgozik"


Hülyeség. A nemdohányzók legalább annyi időt eltöltenek a folyosón traccsolással. A teljesítményíven világosan látom, hogy semmi különbség nincs (60 ember, a harmada dohányos).

2011. nov. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem mehetek ki 15x-ször, mivel ellenőrzik, hogy ki hány percet tölt kint, és ha a meghatározott időnél többet tölt kint, azt előveszik. Szóval itt nem lehet azt megcsinálni, hogy aki dohányzik, az sokkal többet van kint.:)
2011. nov. 23. 18:13
 9/20 anonim ***** válasza:
30%
Arról nem is beszélve, hogy amiért valaki dohányzik, attól még nem lesz kevesebb meló rábízva.
2011. nov. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
28%
Bocsi, de pisztolycsövet tartottak a fejedhez, hogy rászokj? Vagy így születtél? Nem? Akkor vagy szokj le róla, vagy ne pampogj. Engem is zavarna, ha egész nap egy erős dohányossal kéne egy szobába dolgoznom, és mást sem éreznék, mint a büdös cigiszagot.
2011. nov. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!