Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A műsorszóró sávban üzemeltete...

A műsorszóró sávban üzemeltetett kalózrádióért milyen büntetés jár? (0.5 watt)

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, de nem értem, hogy miért kell 2011-ben ilyen "kalózrádiókkal" bíbelődni, amikor simán tudsz csinálni internetes rádióadást (vagy akár tévéadást is) különféle oldalakon, amit bárki elérhet a világban.


Szerinted ki fog a pár kilóméteres körzetedben (merthogy kb. ilyen messzire sugározna el a rádiód) zúgósan bejövő kalózrádiókra vadászva keresgélni az állomások között, amikor a legtöbb ember csak benyomja ízlés szerint a Kossuth-ot vagy a Rádió1-et a digitális tunerrel?


Utóljára kb. az előző rendszerben, vagy a 90-es évek nagyon elején lett volna értelme ilyesminek.

2011. nov. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fölösleges a kalózrádióban gondolkodni, ha van Internet.

Azonban, ha arra gondolsz, hogy van zene, vagy adás, amit megosztanál, akkor csak nyugodtan, mert ezt, FM transzmitternek nevezik és legális a használata:

[link]

2011. nov. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Legális? :)
2011. nov. 26. 10:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen és a gyártó fizeti ki a jogdíjat (licenc), mert ő kényszerül erre. Ez is, olyan mint a wifi.
2011. nov. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát ilyen transmitterrel tolhatom az adást? :)
2011. nov. 26. 11:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak azt írd meg, mi ebben a ráció? Magamutogatás? De kinek? És miért kalóz?
2011. nov. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, tolhatod az adást, de csak, abban a kis körzetben, ahol ezt, fogni is lehet. Nézd meg a dokumentációt, hogy mennyi is a hatótávja. Nem túl nagy.

# 6

Igaz, én sem értem meg, miért kell, kalózrádiót üzemeltetni. Az igaz, azt is, csinálhatja, hogy üzemeltet netrádiót és megcsinálja azt, hogy a wifit, amit megoszt, csak a netrádió adását foghatják. Ezzel az a gond, hogy drágább és mivel, digitális, ezért korlátozva van az, hogy kik hallgathatják meg.

Így nézve, a kalózrádió ugyan olcsóbb, de kötve hinném, hogy megéri.

Ja és a jogvédők, nagyon rászállnak az ilyenre. Gyakorlatilag, ha te, egy vendéglátót üzemeltetsz, akkor, csak azt a zenét játszhatod le, ami vagy szabad licencű, vagy kifizeted a jogdíját. Jó mi?

2011. nov. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!