Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha illegális bevándorló...

Ha illegális bevándorló vagyok egy országban, de elégetem az útlevelem és nem vagyok hajlandó semmit elárulni magamról, akkor hova utasitanak ki?

Figyelt kérdés
Hogyan fognak tudni azonosítani, hogy melyik országba kell kitoloncolniuk?
2011. dec. 4. 23:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkapnak, addig úgyse engednek el, amíg minden kétséget kizáróan nem határozzák meg a személyazonosságodat. Ez a gyakorlat. Esetleg ha büdös ruhákban jársz idegenben, és hajléktalannak álcázod magad, talán meg se szagolnak. De ha egyszer igazoltatnak, és nem tudod a személyazonosságodat igazolni, előállítanak, és addig tartanak őrizetben, amíg nem meghatározható a személyazonosságod. Itthon is ez a gyakorlat. Először előállít a rendőrség, ha nem meghatározható a személyazonosságod, átadnak az idegenrendészetnek, ott pedig akár évekig is benttarthatnak. Csak akkor lehetsz sikeres illegális bevándorló, ha egyáltalán nem igazoltatnak minimum 10 évig. Ha meg elégeted az útleveled, nem tudod majd igazolni, hogy 10 éve kilépés nélkül az adott országban tartózkodsz... Szóval nem jó ötlet. Kerüld a feltűnést, kerüld az igazoltatást, vagy köss házasságot olyannal, aki állampolgár, ez egy legális kiskapu...
2011. dec. 5. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!