Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lesz akkor, ha én nem...

Mi lesz akkor, ha én nem akarok majd fegyvert fogni a Nyugat pártján Irán és szövetségesei ellen?

Figyelt kérdés
Mert mondjuk úgy érzem, hogy a rossz oldalon állunk. Elhagyhatom az országot a háború kitörésekor?
2011. dec. 6. 17:22
1 2 3
 1/28 Problem? ***** válasza:
48%
Elhagyhatod az országot ezt hívják politikai menekültnek.
2011. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
63%
Fegyvert majd akkor kell fognod, ha már a fenekedet lövik. Az még azért odébbvan, bár elnézve ezt az országot, nem lenne túl sok ellenállás, ha valaki erővel akarná elfoglalni.
2011. dec. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
21%

"Mert mondjuk úgy érzem, hogy a rossz oldalon állunk."

Szomorú, hogy még mindig vannak ilyen buta emberek :(

2011. dec. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
ma 17:36 Miért szerinted ez nem lehetséges?
2011. dec. 6. 17:42
 5/28 anonim ***** válasza:
57%

Igen. Tényleg szomorú hogy ennyi buta ember van akinek semmi rálátása a dolgokra.


Ha lesz is háború Iránnal biztos nem fognak Magyarországon hadrendbe állítani 1 millió embert. Ezt jobb ha tudomásul veszed kérdező.

2011. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
92%

Ha hadköteles vagy, akkor ezt hívják dezertőrnek.


A legtöbb jogállam, így jelenleg a miénk is, elismeri a fegyveres szolgálat megtagadását lelkiismereti okból. Ha behívnak, akkor polgári szolgálatot kell teljesítened (pl. kórházban ápoló, stb). Ha újra lenne sorozott katonaság, valószínűleg hosszabb időre kellene bevonulnod.


A lelkiismereti ok azért nem azt jelenti, hogy nem értesz egyet az aktuális kormány politikájával, hanem például a vallásod tiltja a fegyverviselést.


A kérdés erősen teoretikus, mert jelenleg Irán nem képvisel tényleges világpolitikai potenciált, és szövetségesei is finoman szólva megosztottak. Ha a helyzet komolyabbra fordulna a Közel-keleten, a NATO azt még kényelmesen tudná kezelni, magyar sorozott haderő nélkül is.

2011. dec. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Szerintem sem menne támadó alakulat Iránba, az pedig hogy ők érnek el Magyarországig, enyhén szólva abszurd. Van néhány ország köztünk...
2011. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Semmi mi lenne? Vagy ki vár el tőled ilyesmit?

Szerinted majd én fogok? Leszarom a nyugatot magasról.

Egyedül a hazádért vagy köteles fegyvert fogni. Azt viszont törvény írja elő.

2011. dec. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
De akkor miért méri fel a kormány a hadra fogható embereket, meg miért volt riadópróba, ha erre igazából nincs is szükség. Megint az van, hogy más a szöveg mint a cselekedet, nem? Szóval én kétlem, hogy pusztán unalomból történnek ezek dolgok.
2011. dec. 6. 18:21
 10/28 A kérdező kommentje:
A haza sajnos(?) a Nyugat része politikailag, hiszen az EU, és NATO tagja is vagyunk. Úgyhogy ha nekik menni kell, akkor nekünk is.
2011. dec. 6. 18:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!