Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lesz akkor, ha én nem...

Mi lesz akkor, ha én nem akarok majd fegyvert fogni a Nyugat pártján Irán és szövetségesei ellen?

Figyelt kérdés
Mert mondjuk úgy érzem, hogy a rossz oldalon állunk. Elhagyhatom az országot a háború kitörésekor?
2011. dec. 6. 17:22
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Azt akarom csak mondani, hogy szívesen lennék független egy háborúban, csak nem tudom hogyan lehetséges ez egyénként (illetve családdal). Költözzünk Afrikába? Szerintem az eléggé független egy III. világháborúban.
2011. dec. 6. 18:27
 12/28 anonim ***** válasza:

"Mi lesz akkor, ha én nem akarok majd fegyvert fogni a Nyugat pártján"


Jó hírem van: mivel a "Nyugat" merő fantazmagória, nem létezik a valóságban, ezért fegyvert sem kell fognod az oldalán.


"Mert mondjuk úgy érzem, hogy a rossz oldalon állunk. "


Ez egy vélemény. Véleményszabadság van.


"Elhagyhatom az országot a háború kitörésekor?"


Igen, most sem tilos síelni menni Ausztriába, pedig Magyarország részt vesz egy háborúban Afganisztánban.

2011. dec. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
69%

18:21


"De akkor miért méri fel a kormány a hadra fogható embereket, meg miért volt riadópróba"


Mert 2010 óta normális ország vagyunk, és normális országokban az állam csinál ilyeneket. Csak elcseszett balliberális paradicsomokban feledkezik meg az állam ilyen alapvető feladatokról.

2011. dec. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
59%

"Ha hadköteles vagy, akkor ezt hívják dezertőrnek. "


Az általános hadkötelezettség kizárólag a honvédelemre vonatkozik te idióta! Nem holmi Irak - Usa konfliktusra. Te barom!

2011. dec. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
58%

"Elhagyhatom az országot a háború kitörésekor?"


El, csak nem értem mi értelme lenne. Irak anélkül is elég messze van.

2011. dec. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
56%

ma 18:39


Ha megtámadják az USA-t, akkor Magyarországot is támadás éri a washingtoni szerződés szerint. Az bizony honvédelem. Egy Irán elleni amerikai agresszió más tészta, persze. De nem kell félteni a politikusokat, megrendeznék úgy, hogy Irán legyen a rosszfiú.


Tetszettek volna nem 85%-os arányban megszavazni a NATO-csatlakozást, és akkor most nem lennének ilyen gondjaitok. Viszont akkor erős hadsereg kellene, mondjuk svájci típusú, mehetne minden nyivákoló örök elégedetlen évente hadgyakorlatra, meg ajvékolhatna minden panaszgép azon, hogy de sokba kerül ez.

2011. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon helyes hogy a tagja vagyunk a NATO-nak.
2011. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
42%

"A haza sajnos(?) a Nyugat része politikailag, hiszen az EU, és NATO tagja is vagyunk. Úgyhogy ha nekik menni kell, akkor nekünk is."


Konkrétan miért kéne? Én például Usa mellett biztos nem megyek hadba kizárólag ellene. És ilyesmire senki nem is kényszeríthet. A hadkötelezettség pedig a hazád védelméig terjed. A Nato itt nem küldözhet behívókat, kizárólag önkénteseket toborozhat, esetenként leszophat. :)

2011. dec. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
58%

"Ha megtámadják az USA-t, akkor Magyarországot is támadás éri a washingtoni szerződés szerint. Az bizony honvédelem. "


Nem éri. És nem honvédelem.

2011. dec. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

[link]


5. cikkely.

2011. dec. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!