Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Telenornál 2012. 01. 01-től...

Telenornál 2012. 01. 01-től változó díjszabás esetén a hűségidős szerződésemet fel tudom mondani 2003. évi C tv.132 paragrafus 5. bekezdése alapján?

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem!
2011. dec. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bumbi02 ***** válasza:

én is kaptam egy sms-t hogy változnak a tarifák.. megnéztem már csak viccből is ezt az ominozus törvény cikket..



Ha a szolgáltató az általános szerződési feltételekben meghatározott esetekben jogosult az általános szerződési feltételeket egyoldalúan módosítani, köteles a módosításról a hatálybalépését megelőzően legalább 30 nappal az előfizetőket e törvényben foglaltak szerint értesíteni, az előfizetőket megillető felmondás feltételeiről szóló tájékoztatással együtt. Ebben az esetben az előfizető jogosult a módosítás tárgyában megküldött értesítést követő 8 napon belül a szerződés azonnali hatályú felmondására.



30 nappal előtte kötelesek tájékoztatni, tegnap előtt küldték ki az sms-t.. Ejnye:))



Amúgy


Nem mondhatja fel az előfizető az előfizetői szerződést ilyen esetben azonban akkor, ha kötelezettséget vállalt arra, hogy a szolgáltatást meghatározott időtartam alatt igénybe veszi és az előfizetői szerződést az ebből eredő kedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti. Amennyiben a módosítás a kapott kedvezményeket érinti, és az előfizető felmondja az előfizetői szerződést, a szolgáltató az előfizetőtől nem követelheti a szerződés felmondását követő időszakra eső kedvezmény összegét.


Az a baj hogy még csak nem is tudom hogy mennyiben változnak a tarifák, ergo azt se tudom hogy érinti-e az igénybe vett kedvezményeket.. Mert ugye csak akkor mondhatom fel ha hátrányosan érinti az igénybe vett kedvezményeket..De ezt nem küldték meg, áldjam a szivüket:))

2011. dec. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!