Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha behívnak egy munkalehetőség...

Ha behívnak egy munkalehetőségnél próbanapra, vagy próbaórára, és nem fizetik ki, ami tudtommal illegális, azt hol jelentsem a Nav-nál? És csinálnak érdemben valamit? Mire lehet számítani, megbüntetik őket?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Ez nem a NAV-ra tartozik, legfeljebb pert indíthatsz a Munkaügyi Bíróságon.
2011. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 asmosys ***** válasza:
25%

Ha volt munkaszerződés, akkor gond nélkül. Igen megbüntetik Őket.

Az viszont elgondolkoztató hogy kinek éri meg próbaórákra embert vadászni.

Ilyen gyorsan azt küldik el, aki nem váltja be a hozzá fűzött reményeket.

2011. dec. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
ha volt szerződés akkor simán. ha nem akkor odamész és szétvered a putrit.
2011. dec. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
"Próbanapra természetesen nem fizetünk." -Hányszor elhangzott már ez a mondat.
2011. dec. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ma 13.45. óra alatt max csak pofára mehet az egész,hogy ki fiatalabb, szebb,ki az,aki jobban nyal a főnöknek,kit lehet jobban csicskáztatni.Nekem erről ez a véleményem.


Kíváncsi voltam,mert szerintem ez felháborító,hogy valakit behívnak 4,6 órára dolgozni,és nem fizetik ki.Mi jogon?Kötelesek szerződést írni,ha meg nem,akkor meg pont azért fizessenek ki,mert az jár,illetve,hogy ne legyen baja belőle.De a legtöbb ilyen áruházi bolt főnöke egy pitiáner ingyen munkát leső kis fas.zopó kis kö.csög.

2011. dec. 9. 15:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak áruházakban megy ez. Vendéglátás dettó. Azt nem tudom miért nem lehet ezeket rommábüntetni, meg bezárni pár hétre.
2011. dec. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dizus ***** válasza:
0%
Azért ez nem ilyen egyszerű.A próba óra-nap az nem a felelősségteljes önálló munkavégzésről szokott szólni.Ez bevett szokás hogy ingyen van és inkább örülni szoktak a munkavállalók,hogy bárhová is behívják őket.Ha meg valaki idétlen hülye és már van 100 próbanapja,de meló semmi az hagyja azt a szakterületet békén.Egyébként ezzel az erővel lehetne kérni az állásinterjúra utazási hozzájárulást.Azt hiszem azt se nagyon adnak.
2011. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csesszétek meg, ha előre közlik, hogy nem fizetik ki minek mentek oda? Aki próbanapot akar annak nincs szüksége a munkavállalóra, csak ingyen munkára. Ahol kellett a munkaerő oda ha bementem mindig azt mondták, hogy holnap lehet kezdeni. Ahol már próbanapoznak oda be sem kell menni.
2011. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Amúgy egyetlen egyszer nem mentem be próbanapra,próbaórára igen,de ismerősöm bement,mert azt gondolta hátha.de én is míg kerestem munkát,nagyon sok helyen azt mondták,hogy próbanap,nem lesz fizetve. Én nem mentem be, de felháborító!
2011. dec. 9. 20:02
 10/11 A kérdező kommentje:

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.


De a próba órát is ki KELLENE,és ILLENE fizetni,ha már nem veszi föl,mert még jött 20 másik.Még így is a munkavállaló van mínuszban,mert beutazott,meg vissza 1200 Ft-ért.Ha kifizetné az 1 órát,még akkor is ő van mínuszban,ami munkanélküliként eléggé sz.r.

2011. dec. 9. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!