Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetéshez kötik a megelőlegez...

Fizetéshez kötik a megelőlegezett gyerektartást?

Figyelt kérdés
39 éves elvált nő vagyok egy 9 éves kislánnyal. Férjemtől rengeteg tartozást örököltem, tavaly január óta nem fizet gyermektartást sem,mondván sem pénze,sem munkahelye nincs.Feljelentettem és állami megelőlegezést kértem,de az önkormányzat szerint mivel pár forinttal meghaladom az egy főre jutó 57 ezer ft-os összeghatárt nem vagyok jogosult az állami megelőlegezésre.Méltányosságból sem,hiszen a lakáshitelünk miatt kértem volna,mert nem egyszerű helyzetbe kerültünk,amit nem értek,van kolléganőm aki másik városban él,több a leigazolt havi nettó keresete mint az enyém,tehát ő is meghaladja,ő mégis megkapta,miért? Nem értem,településenként változik a jogosultsági alap?Járt valaki így?
2011. dec. 9. 19:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetbe kerültél. Igen a jogosultsági alap és a megítélhető támogatások Önkormányzati hatáskörben dőlnek el.

Szerintem menj el más irányba. A megelőlegezett gyerektartást úgyis csak rövid ideig kapnád és nem is nagy összeg. A bajból az nem húzna ki.

Inkább próbálj meg szabadulni a lakáshiteltől. pl. Add el és költözzetek kisebb értékűbe.

2011. dec. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!