Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A megelőlegezett gyerektartást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A megelőlegezett gyerektartást visszamenőleg is kifizetik?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy ha a bíróság megítéli a gyerektartást, és az apa nem fizet fél évig, akkor lehet kérni, hogy az állam előlegezze meg helyette. Akkor visszamenőleg megkaphatom azt a pénzt is, amit abban a fél évben nem fizet ki? Az a helyzet, hogy már egy éves a fiam, az apja csak az első 3 hónapban fizetett utána, aztán nem, csak ígérgette mindig. Most lesz beadva a kereset jövő héten. Az apa szerintem a bíróságra se fog eljönni, nem érdeklik a hivatalos dolgok. Az is biztos, hogy utána se fog fizetni, mert direkt ezért dolgozik feketén.
2008. nov. 8. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Ha be tudják hajtani, akkor igen.

Ha nem, akkor vissza kell fizetned.

Az állam nem veszíthet ezen.

2008. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Talan mar jartal, de ha meg nem, akkor menjel el a Csaladsegito Szolgalathoz, es kerdezd meg hogy mik a jogaitok? Biztos hogy pontos valaszt fogsz kapni a kerdesedre, batran menj, es kerdezz!

Az elso valaszolonak uzenem hogy van am JO INDULAT is a vilagon, de szerinem szamara ez a szo ismeretlen!

2008. nov. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

Nem igazán értelek: miféle jóindulat?

Az állam 6 hónapra megelőlegezi a tartásdíjat. Utána, ha nem tudja behajtani, akkor vissza kell fizetni. Ez a törvény. Hol van itt a jóindulat?

Gondolom, le is pontoztál - ami szintén nem a jóindulatról árulkodik.

2008. nov. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Te valamit nagyon rosszul tudsz. Nekem semmit nem kell visszafizetnem, ezzel már riogattak többen is, direkt ezért utána kérdeztem még pár hónapja. Másik: az állam nem 6 hónapra, hanem 3 ÉVRE előlegezi meg a gyerektartást. Engem csak az érdekel, hogy arra a hat hónapra, amíg várok, hogy megkapjam, arra visszamenőleg kifizetik-e. Mert ez nem tiszta.

2008. nov. 8. 19:18
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Persze,az állam 6 hónapra megelőlegezi a gyerektartást,aztán behajtja.Ez így van.Csak nem azon a félen,aki kapja.Ha az anyának jár,mert vele van a gyerek,akkor az apának van gyerektartási kötelezettsége,és rajta hajtják be.De ez talán így jogos nem?
2008. nov. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

Igen. És ha az apán nem tudja behajtani, akkor az anyától követeli vissza. Nem segély, ahogy a nevében is benne van: ELŐLEG. Amely visszajár, ha az apán nem érvényesíthető...


Tehát a jó válasz: Valóban megelőlegezi az állam, és elindítja a kötelezett felen a végrehajtást. Ha a kötelezett féltől a végrehajtás nem vezet eredményre, akkor az állam a jogosult féltől(!) visszakéri a megelőlegezett gyerektartást. Ha nem fizet önként, akkor az anyán is végrehajt...

2008. nov. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%

Na, ezt írtam én is.

És már két JÓ válaszomat lepontozták.

Gratulálok.

2008. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom honnan veszik ezt a baromságot,hogy az állam az anyán behajtja a megelőlegezett gyerektartást,de tény hat hónapra visszamenőleg csak akkor kapod meg,ha a végrehajtó az apán be tudja hajtani.Egyéb esetben az állam a megállapítás dátumától a megállapított legkisebb összeget tehát a minimálbér 20%.át fizeti.3 évig.Ha ezután sikerül behajtani az apától akkor ,ha ismételten nem fizet még újabb 3 évig megelőlegezhetik,de ha nem sikerül behajtani 3 évnél tovább nem jár.Viszont,ha a kedves apuka akár csak 1000 ft-ot felad és bebizonyitja,hogy ennyi a jövedelmének a 20 %-a akkor az állam megintcsak nem fizet és,ha 2szeresen veszed fel a gyerektartást na akkor azt visszafizetetti veled kamatostul.
2008. nov. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak köszönöm, hogy a kérdésemre válaszolt :) Végre...
2008. nov. 9. 12:15
 10/14 anonim ***** válasza:
16%
Na én még ilyenröl nem hallottam, hogy az állam megelölegezi...nem egy ismerösöm járt igy , de gondoljatok bele, hány szülö nem fizet, és mindnek megelölegeznék ?? Hát nem igy ismertem meg kormányunkat, de bocsi ha tudtalan lennék ebben. De ha a beadod a keresete akkor van esélyed, hogy a továbbiakban fizessen , visszamenöleg ö sem fog, meg az állam sem elöre.
2008. nov. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!