Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Családon belüli erőszak?

Családon belüli erőszak?

Figyelt kérdés
A keresztanyámat veri a fia, de nem meri ki rakni mert a férje meghalt és a fia apai része 25% -a a házból, segítséget sem mer kérni mert fél ha a fia meg tudja akkor még jobban meg verni (vagy rosszabat csinál), hova tudna segítségért fordulni vagy így kérhet e távol tartást, fel jelentheti e?
2011. dec. 14. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos pontosan nem tudom, hová tudna fordulni, de szerintem nézzetek utána. A rendőrségen biztos tudják, mi a teendő.

Egyébként, ha ő nem mer szólni, te viszont tudsz a dologról, akkor szerintem - a keresztanyád érdekében - lépj valamit! Az ilyesmi csak egyre rosszabbodik. Bármi jobb, mint tűrni.

2011. dec. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hozzájuk fordulhatsz: [link]

Ők elmagyarázzák milyen lépéseket kell tenni.

2011. dec. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"a férje meghalt és a fia apai része 25% -a a házból"


Ha jól sejtem, akkor a ház 100 százalékára haszonélvezeti joga van, mint özvegynek. Innen kezdve akkor rakja ki a fiát, amikor akarja, akár indoklás nélkül is.


Jelentse fel a fiát, vetessen fel látleletet mindenről.


Mivel a fiú súlyos bűncselekményt követett el a sérelmére, ezért ki is tagadhatja, onnan kezdve a már a fia nevén levő 25%-on kívül semmi más nem marad a srácnak az anyja után. Magának akarta, megkapja.

Amúgy kié a másik 25 százalék? Ő mit tud tenni?

2011. dec. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ,a másik 25% a másik testvéré.
2011. dec. 15. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!