Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek mi lesz ebből?

Szerintetek mi lesz ebből?

Figyelt kérdés
Ma nagyon szégyenlem de életemben először és utoljára lopást követtem el. Tescoból loptam egy kozmetikai terméket 5 ezer Ft értékben. Bekísértek egy szobába, jegyzőkönyvet vettek fel, rendőrséget nem hívtak, és kifizettem az eltulajdonított kozmetikai terméket. Azt mondták majd a helyi önkormányzatnak küldenek egy levelet és onnan az önkormányzattól kapok elvileg egy levelet amibe pénz büntetés lesz. De nem értem mhogy hogy az önkormányzat? Akkor ugye megnyugodhatok hogy bíróságra nem kerül sor. Ugye? Nem tudom miért tettem ezt, egyszerűen nem értem, az biztos hogy első és utolsó volt...
2011. dec. 15. 12:33
 1/8 A kérdező kommentje:
És körübelül mekkora összegű büntetésre számíthatok?
2011. dec. 15. 12:35
 2/8 A kérdező kommentje:
És akkor nem jelentenek fel ezek szerint? Mert azt mondta az őr a társának hogy rendőrre nincs szükség és hogy ő se kell elintézi ő egyedül és bíróságot nem is említették, csak az önkormányzatot.
2011. dec. 15. 12:42
 3/8 Antimod ***** válasza:
20 ezer Ft alatt - ha jól tudom - szabálysértés, tehát jegyzői hatáskör. Nem tudom, milyen pénzbírságra számíthatsz, de nem veri majd a csillagos eget.
2011. dec. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Max. 50 e pénzbirság, vagy elzárás 45 nap ha jól tudom.
2011. dec. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 dodi48 ***** válasza:

Elöttem szólók mennyi hülyeséget írtak.

No lássuk:


Minden lopást feljelentenek.Az eljárást nem a jegyző hanem a nyomozóhatóság(rendőrség) folytatja le.Pénzbüntitől az elzárásig bármi lehet.De bíróság fogja kimondani.


(Lásd :BTK, és BE tv.)

2011. dec. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

úgy-úgy, dodi jól mondja


Az már megszünt hogy a jegyző (jegyző nevében az önkormányzat hatósági osztálya) jár ilyen esetekben. Korábban valóban a jegyző dolga volt ez, de asszem augusztustól megszünt ez. Ma feljelentés, rendőrség és (ha ők úgy látják) bíróság.


Hatósági osztályra már csak olyan esetek tartoznak, mint pl piáltál, vizeltél a közterületen, nem járatod a gyereket iskolába stb

2011. dec. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi az a "Hatósági osztály"?
2011. dec. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Önkormányzatoknál van Hatósági Osztály. Ide tartozik általában az anyakönyvi ügyek, hagyatéki ügyek, bitrokvédelmi eljárások, kereskedelmi engedélyek stb, és ide tartoznak a szabálysértési ügyek is. Ennek fönöke a jegyző.


Korábban valóban szabálysértési ügy volt a kisértékű lopás is, de a választás után (asszem aug vagy szept) ez már kikerült innen, ez már a rendőrség dolga. Ahogy mondtam önkormányzatnál már csak olyasmi szabálysértésekkel foglalkoznak, mint közterületen piálás, vizelés, xarás, közterülteten szemetelés (valahova csak úgy lebaxod szemeted) stb. Lopás már a rendőrség -> bíróság dolga.

2011. dec. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!