Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A 2012 szoc pol. Törvény...

A 2012 szoc pol. Törvény életbelépése után, a 2011-ben született lányunkra tudunk támogatást fölvenni? Mi 2008-2009-ben építkeztünk és új lakásépítési hitelünk van, esetleg abból letudnánk így egy kicsit faragni? Ha valaki tud segítsen?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 05:45
 1/4 dizus ***** válasza:
A szocpol első lakás szerzési támogatás ha már van lakásod akkor nem vagy rá jogosult.Bővítésre vehetsz fel egy kis pénzt de olyan követelmények vannak a bővítéshez hogy bőven meg kell pótolni a saját pénzedből.
2011. dec. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kiderült az igazság.

Csak azért írom le, hogy ha van még hozzánk hasonló tájékozatlan szédelgő bárány, akkor induljon el a helyes úton.

Ha még a nagy szocpol-stop előtt intézted első lakásod építése/vásárlása okábol hiteled, és szocpolt vettél igénybe, akkor azóta is jogosúlt vagy további szocpol igénybevételére, ha menet közben az a boldogság ért, hogy gyermeked született.

Esetünkben, egész tavalyi évben elintézhettük volna a 3. gyermekre, mert tavaly januárban született. Mindez most derült ki számunkra a végtörlesztési hajszában, mert az OTP-ben felhomályosítottak erről. Első gyermek: 900.000, második: 1.500.000, harmadik: 1.400.000Ft.

Ne feledd, hogy deviza alapú hitelednél, a jóváírás átváltva történik, esetünkben 260Ft/CHF. Ez szívás, de még mindíg potyapéz, természetesen meg fogod fizetni ezt az államnak még busásan a gyarló életed alatt.

A nagy 60 napos végtörlesztés kamu, január 31 a zárás, a bankok csukják a kaput, nem vállalnak már be.

Az újra élesztett szocpolosoknak üzenem, hogy az OTP-ben arról is felhomályosítottak, hogy 2012 február 18-án kapnak hivatalos tájékoztatót az eljárásról, addig mindenki csak ötletelget.

2012. jan. 6. 00:08
 3/4 anonim válasza:

Ne haragudj, de én most találtam meg a kérdésedet!

Sikerült azóta elintéznetek a 3. gyermekre a szocpolt? Mert engem is érintene, viszont én nem tudtam róla, hogy utólag is a 3. gyermekre fel lehet még venni.

2008-ban építkeztünk, CHF alapú lakáshitelt és 2 gyermekre megelőlegező kölcsönt vettünk fel az MKB-tól, a gyermekek 2008-ban és 2010-ben meg is születtek. A megelőlegező kölcsönt átalakítottuk utána Szocpollá.

Viszont a hitelünket kiváltottuk a végtörlesztés idején Fundamenta által folyósított hitellel. Így a hitelünk megvan még, csak más banknál.

Mi is igénybe tudnánk venni a 3. gyermekre is a szocpolt még a régi feltétellekkel?

Köszönöm a választ előre is!

2012. ápr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de nem olvastam az utolsó kommentet eddig.


Igen sikerült elintézni a 3. szocpolt, remélem nektek is azóta, mert jogosultak vagytok.

2012. aug. 10. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!