Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Új kommunális adórendelet. Ez...

Új kommunális adórendelet. Ez vajon mit jelent benne?

Figyelt kérdés

Ma megtudtam, hogy a kerületünkben megváltozott a kommunális adó fizetésének rendje. A mentességre szolgáló indokok között most az alábbi szöveg szerepel:

„[mentesül az adó megfizetése alól az,] aki önhibáján kívül olyan helyzetbe kerül, hogy a lakásban vele közös háztartásban élő családtagjainak jövedelmére figyelemmel, az egy főre jutó jövedelem nem éri el a tárgyév január 1-jén érvényes, legalacsonyabb öregségi nyugdíj összegének kétszeresét”.

Eddig is volt ilyen indok, ami most új benne, az az „önhibáján kívül olyan helyzetbe kerül” kitétel.

Ez vajon mit jelent? Ki állapítja meg, mi az „önhiba”?



2011. dec. 21. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezeket hívják gumi szabályozásnak. Addig nyújtod amíg akarod. És arra illik rá akire akarod. Magyarországon egyre több ilyen törvény lesz.
2011. dec. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ilyet lehet? Szerintem ez ijesztő…
2011. dec. 21. 14:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azért tették bele az önhibáján kívül kifejezést, hogy ezáltal ki lehessen kerülni az érvényesítését. Kirúgtak a munkahelyedről, akkor az a te hibád, vagy nem? Majd biztos kitalálják, hogy rosszul dolgoztál, azért menesztettek. Mellesleg a családok 80 %-a így él, legalábbis ahol gyerek van. 57 e Ft kb. ez az összeg, ami egy főre kéne essen. Mi mind a ketten dolgozunk, és 2 gyerek van, nincs meg. Eddig mégsem mondta senki, hogy bármi alól mentesülnénk. De nem is tudtam, hogy van ilyen, nálunk a kommunális adót mindenkitől követelik, még az egyedülálló nyugdíjastól is.
2011. dec. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

No és, ha van 2-3 gyereked, ezért nem éri el a jövedelmed a határt, arra is mondható, hogy önhibádból van gyereked, miért nem gondolkodtál előre! :)

Börleszk ez a világ.

2011. dec. 21. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!