Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy van az hogy valaki...

Hogy van az hogy valaki életfogytiglant kap plusz pl 20 évet? (lent)

Figyelt kérdés
Most láttam a tvben ilyen cuccot, és nem értem :D Ha életfogytiglant kap akkor a börtönbe hal meg. Akkor hogy kap még utána 20 évet? :D
2011. dec. 27. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
20 évet lekell ülnie minimum aztán elengedhetik, az életfogytosokat is ha olyan kiengedhetik pl 40 év után
2011. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Halála után bebalzsamozzák, és húsz évig még nekitámasztják a raktárban egy másik elítéltnek.


Ez a furcsaság több országban is létezik. Az USA-ban például lehet hogy nem kap életfogytiglant valaki, de 450 év halmazati bűntetést kap, mint "letöltendőt"...


Gondolom összeadják a halállal nem bűntethető cselekmények tételeit...


(Könnyítésként nem kell mindet leülnie, csak annyit, amennyit tud)

2011. dec. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
és néha olyan jószívűek hogy a 450ből elengednek 30at XD
2011. dec. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon az életfogytig hírből sem jelenti azt, hogy halálig börtönben lesz, sőt, fiatalon kap egy "életfogytig" tartó büntetést, akkor jó magaviselet esetén 20 év múlva lazán elengedik. Ezért kaphat többet.


Amerikában pl. az életfogytiglan tényleg azt jelenti, hogy ha maga lesz a földre szállt angyal, akkor is ott hal meg - itt már csak jelképes az x mennyiségű büntetés, jelzés, hogy lám, ennyit sikerült elérnie.

2011. dec. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mostmár értem :) Nem Magyarországra gondoltam, de ez tényleg érdekes. Én is úgy gondoltam hogy ez már csak ilyen mutató, hogy milyen súlyos bűnt követett el ha életfogytiglanra ráraknak még x évet. Köszönöm a válaszokat :)
2011. dec. 27. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyilván az a plusz 20 év van kőbe vésve, az életfogytiglan pedig enyhíthető.
2011. dec. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a gyakorlatban kétféle életfogytiglan van:

van a tényleges amikor csak holtan távozik a börtönből

aztán van a normál életfigytiglan ahol ítéletkor megszabják hogy hány év(vagy jobban mondva évtized)múlva bocsátHATó leghamarabb szabadlábra.Összeülnek, tárgyalnak és vagy szabadon bocsátják vagy nem.Ilyenre még nem volt példa mert régen halálböntetést kaptak azok akik most ilyen vagy olyan életfogytot és a rendszerváltás óta még nem volt olyan ürge akinél ilyen tárgyalást folytattak volna le,hisz nem telt el azóta olyan sok idő

2011. dec. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ha több bűncselekmény miatt ítélnek el valakit, akkor összevonják a büntetést. Ez a halmazati büntetés.

Vannak olyan országok, ahol tételesen osztják a büntetést. Mint az étteremben. Volt kérem két rablás darabja 30 év, egy gyilkosság 200 év az összesen 260 év. Jó magaviselet esetén harmadolható.

2011. dec. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!