Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért életfogytiglan? Ha...

Miért életfogytiglan? Ha valaki 20 éves és kap 30 év-et miért ugy hirdetik ki, hogy életfogytiglant kapott? Hiszen akkor még él amikor kijön nem?

Figyelt kérdés
Egyébként ennyi évet hogy a bubánatban lehet kibirni egy fegyházban?Mit csinálnak ott az emberek 30 éven keresztül bent?
2009. nov. 13. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát az jóóó kérdés, én is mindig kiváncsi voltam az ilyen dolgokra..gondolom..hogy tanulnak, meg ..nem tudom, de szerintem meg van a mindennapi teendőjük
2009. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Tanulnak, főznek, edzik a testüket. Persze sztm csak olyanok akik jól viselkednek, magatartásilag nincs gond velük.
2009. nov. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Hát lehet az én perverzitásom eredménye ez a gondolat, de én az összesnek kötelet dobnék a nyakába, de minimum tényleges életfogytiglant adnék az összesnek. És ez független attól, hogy cigányok az elkövetők, ez már csak hab a tortán nekem. Nem ember az ilyen, így az életét sem érdemli meg.... (Olaszliszkai esetre gondoltam itt)
2009. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Btk. 47/A. § (1) Életfogytig tartó szabadságvesztés kiszabása esetén a bíróság az ítéletében meghatározza a feltételes szabadságra bocsátás legkorábbi időpontját, vagy a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségét kizárja.

(2) Ha a bíróság a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségét nem zárja ki, annak legkorábbi időpontját legalább húsz évben, ha az életfogytig tartó szabadságvesztést olyan bűncselekmény miatt szabta ki, amelynek büntethetősége nem évül el, legalább harminc évben határozza meg.


A feltételeshez kell, hogy "jól" viselkedjen, ha letelik a 30 év kérheti, de előbb nem és még akkor sem biztos, hogy megkapja


(5) Ha a büntetés-végrehajtási bíró az életfogytig tartó szabadságvesztésre ítéltet nem bocsátotta feltételes szabadságra, a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségét legkésőbb két év múlva, azt követően évente megvizsgálja. Ilyen esetekben elrendelheti a pártfogó felügyelői vélemény beszerzését.


Tehát ez nem azt jelenti, hogy biztos kiengedik 30 év múlva, csak a lehetőséget hagyták meg neki.

2009. nov. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

tanulnak,dolgoznak,sportolnak... legalábbis itt a tiszalöki börtönben... leérettségizhetnek,szakmát,nyelvvizsgát szerezhetnek, valamint kreditpontokért(tehát nem kézpénzért) dolgozhatnak, majd azt levásárolhatják a börtön területén található boltban/büfében


szóval bemegy a börtönbe egy buta bűnöző, majd kijön egy tanult és remélhetőleg megjavult ember, aki új életet kezdhet...szerintem ez nem rossz, legalább hasznosan töltik az idejüket és mikor kijönnek,szakma van a kezükben, rögtön munkába állhatnak és hasznos tagjai lehetnek a társadalomnak, már ha addig nem voltak azok

2009. nov. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Arra mondjuk azért kíváncsi lennék, hogy hány munkahelyre vesznek fel olyanokat (főleg a mai nagy munkanélküliség mellett), akik a börtönben tanulták a szakmát?
2009. nov. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!