Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van egy házam amiben van...

Ha van egy házam amiben van 3/4 rész tulajdonjogom a negyed része pedig nagyanyámé, nincs haszonélvező akkor kérvényezhetem, hogy kifizessenek vagy én kifizessem őt és enyém lesz az egész ház?

Figyelt kérdés

2011. dec. 30. 19:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem. Ha nem tud miből kifizetni, akkor nem kötelezhető rá. Annyit tehetsz, hogy te beköltözöl, ő meg tűri. Bármelyik tulajnak joga van beköltözni a házba. Esetleg próbálhatjátok eladni.

Még annyit, hogy kevesen tudják, de annak, aki benne lakik, a tulajdon arányában lakbért kéne fizetni a többi tulajnak.

2011. dec. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

a kifizetést úgy gondoltam, hogy eladjuk a házat én megkapom a részét és ő is. így lehetséges nem?

vagy,hogy én kifizetem azt amit az értékbecslő megállapít és enyém lesz az egész tulajdonjog?

2011. dec. 30. 19:41
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha eladjátok akkor mindkettőtöknek jár annyi rész amennyi rész tulajdonotok van. tehát ha sikerül eladnotok akkor 3/4-ed része a tiéd a maradék meg a nagyidé. De ha PL.: a nagyid még eladás előtt eladja neked az ő részét akkor az egész ház a tiéd ahogyan van, és ha később eladod akkor már az egészet megtarthatod. De ha nem tudod miből kifizetni nem kötelezhet senki arra hogy kifizesd.
2011. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

több lehetőségetek van


1 ha a másik tulaj beleegyezik, akkor megvásárolhatod tőle az ingatlanban lévő tulajdonrészét

2 ha a másik tulaj beleegyezik, akkor eladhatjátok az ingatlant és a tulajdoni hányadotok arányában osztoztok a vételáron

3 eladod a saját részedet bárkinek - ha találsz rá vevőt - és a nagyi nem él az elővásárlási jogával (nagyanyád a saját részével ugyanígy járhat el)

4 nem tudtok megegyezni - ez esetben a bíróságon kérhetitek a közös tulajdon megszüntetését

5 nem csináltok semmit a tulajdonjoggal - viszont kiadjátok az ingatlant és osztoztok megfelelő arányban a hasznon

2011. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. van pénzem kifizetni őt az a helyzet
2011. dec. 30. 19:51
 6/15 A kérdező kommentje:
muszáj beleegyezni,hogy eladjuk? nem lehet kényszeríteni rá? mert van rá eléggé nyomós indok,hogy muszáj eladni
2011. dec. 30. 19:52
 7/15 anonim ***** válasza:

1 most a nagyanyád lakik benne.

lakottan a felét éri, mint üresen


2 utcára akarod rakni nagyanyádat ?

róla ki gondoskodik? te?


miért lenne muszáj eladni?

2011. dec. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
"muszáj beleegyezni,hogy eladjuk?" - leírtam, hogy milyen lehetőségeid vannak, abból válogass
2011. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem muszáj beleegyeznie, hogy eladjátok. Egyébként nem tudom mennyit ér az a ház, de tény, hogy valószínűleg 1/4 házrészből nem vesz magának másik házat, tehát érthető, ha nem akar beleegyezni. Valóban érdemes lenne mérlegelni, hogy milyen helyzetbe hozod őt ezzel.

De mint írtam, kérheted, hogy fizessen neked lakbért, mivel te vagy a többségi tulajdonos.

2011. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

két házam van, mind a kettő kb 20-40 milliót ér, emellett van kettő hitel, jelzálog van mind a két házon. a hitelek 8 milliósak. ha nem fizetjük ki, már pedig nem tudom, akkor kénytelen vagyok megteremteni a pénzt rá, különben a bank viszi a házat. nagyanyám házában háromnegyed részt vagyok tulajdonos, és azt akarom eladni, mivel rajtam kívül még 20 örökös van, és ha szegény nagyanyám meghal, itt elszabadul majd a pokol. a bank miatt, a hitel miatt kell köteleznem rá, hogy adjuk el a házat, költözhet hozzám is. mellesleg, 2 ház is van nagyanyám telkén, a család miatt nem tudom kiadni albérletbe, pedig mindkét házba van jelentkező, havi 100k + rezsi

ha megtudnám venni nagyanyámtól a részét, mert kötelezni tudnám rá, vagy eltudnám adni, akkor megoldanám az örökösödési problémát, és a hitel gondot is, megjegyzem nem akarom hogy bárki örököljön, mert én( illetve szüleim) húztuk fel a két házat, és senki más nem tett bele soha a büdös életben semmit, nem kertészkedett, nem tett bele pénzt. nem akarom hagyni, hogy rátegyék a mocskos mancsukat, no meg nem kis segítség lenne, az eladás, illetve albérleti díj, tudniillik ott a hitel. mellesleg, nagyanyám is ingyen élhet ott, ugyanis eredetileg úgy volt, hogy közösben fizetjuk a hitelt, aztán beszólt, hogy nem segít, azóta szenvedek egyedül fizetni mind a kettőt. és ha már ennyit gürziztem érte nem akarom az összes rokonomat látni, hogy részesül belőle ( mert nagyanyám erre vágyik) még egy ezrest SEM

2011. dec. 30. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!