Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2012-ben mennyi az ügyvédjelöl...

2012-ben mennyi az ügyvédjelölti igazolvány kiváltásának díja?

Figyelt kérdés

Pár hete végeztem el a jogi kar Pécsett, és már találtam is jelölti helyet magamnak. Avatás után kezdem el intézni a kamarai tagságot. Arról szeretnék tudakolódni, hogy milyen összeg körül mozog az ügyvédjelölti igazolvány kiváltásának díja? Tudom, hogy 100.000,- ft körül van, de mennyivel megy fölé? Inkább 120.000-140.000 körül?


Milyen kamarai és egyéb költségekkel kell számolnom? (Talár, erkölcsi bizonyítvány díja...és még?)



2012. jan. 1. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2012. jan. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Átböngészem!
2012. jan. 1. 19:52
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekünk 2011-ben 60.000,- volt (Budapesti Ügyvédi Kamara) - nem hiszem, hogy ez változott volna.

De, amikor először bemész érdeklődni (ez elkerülhetetlen), akkor úgyis mindent elmondanak majd, és adnak egy rakat nyomtatványt is. :)

A tagdíj utána negyedévente 9.000,- (ezt általában az ügyvédi iroda átvállalja, de persze lehetnek kivételek.)

2012. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor viszont nagyon meglepő, hogy a pési kamara miyen drága. Ugyanis volt egy ismerősöm, aki szontén 2011-ben váltotta ki, és 100valahány ezret mondott. Csak már nem emlékszem, hogy mennyit.


Még egy kérdésem lenne: kell a kamara illetékességi területén lakcím a bejelentkezéshez? ezt azért kérdezem, mert mindenféleképpen átjelentkeznék Pécsre, de nem tudom, hogy a kamarai tagsághoz kell-e. Ha nem kell akkor várnék vele addig, amíg a nevemet is meg tudom változtatni (avatás után) mert akkor nem kéne kétszer lakcímkártyát csináltatni, hanem elég lenne egyben a kettőt. Köszönöm!

2012. jan. 1. 19:59
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem egyforma a díj a különböző kamaráknál. Hallottam már, hogy van, ahol több, mint Budapesten. Majd tapasztalod, hogy más különbségek is vannak. :) Pl. nekünk Budapesten 2 évig kötelezően Ügyvédiskolába kell járnunk, háromhetente van előadás, és vizsgázni is kell belőle. Nem tudom, hogy Pécsen lesz-e ilyen, de az biztos, hogy nem mindenhol kötelező, meg van, ahol csak kevesebb idő... Úgyhogy mindenképp az adott Kamarában járj utána a dolgoknak!

Nem kell lakcím, az ügyvédi iroda címe számít, ahol dolgozni fogsz.

2012. jan. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Viszont avatásig nem tudom, hogy hogyan tudsz egyáltalán a Kamaránál bejelentkezni... Talán azt elfogadják, ha kapsz az egyetemtől igazolást arról, hogy leállamvizsgáztál, de ugye az avatásig nem használhatod a doktori címet sem, anélkül meg elvileg nem vesznek fel a kamarába.

(Kifejezetten figyelmeztettek, hogy a személyiben is dr-nek kell már szerepelnie, volt, aki emiatt csúszott le az egyik havi kamarai avatásról, mert nem készült el a személyije még - úgyhogy figyelj majd erre is.)

Az ügyvédnél persze addig is dolgozhatsz, csak a hivatalos gyakorlati időd nem kezdődik meg (az a kamarai igazolvány kiállításának napjától számítandó, és csak akkortól mehetsz pl. bíróságra jelöltként.)

2012. jan. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

sőt

amíg okmányirodában nem kapod meg

új személyi igazolványodat

"névváltozás"

addig nem vesznek fel kamarába

2012. jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy csak avatás után tudok a kamaránál bejelentkezni, csak szeretnék előre felkészülni minden szükséges intéznivalóra. pl. erkölcsi bizonyítványt is a jövőhét végén megigénylem, hogy ne vesszek vele időt.


Azt nem tudjátok esetleg, hogy személyi igazolványt úgy is tudok igényelni, hogy kérek egy olyan igazolást az egyetemtől, amin már rajta van az okmányszám és hogy elvégeztem a sulit, vagy csak akkor tudom megcsináltatni, ha kezemben a diploma? És ha nem, akkor olyat lehet csinálni, hogy 30án, amikor kezemben a diploma megcsináltatom a személyit, és a kamaránál az ilyenkor kiadott papírt mutatom be, hogy már igényelve van az új, dr.-t tartalmazó személyi? Nem szeretnék lecsúszni a februári avatásról :S

2012. jan. 1. 20:32
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, a pécsi kamaránál is van kötelező jelöltképzés, itt minden hónap utolsó csütörtökén van az oktatás, és talán félévente vizsga.
2012. jan. 1. 20:33
 10/12 anonim ***** válasza:

Huh, sajnos nem tudom, megmondom őszintén, hogy én anno megvártam a diplomát a személyi csináltatással, úgyhogy nem kérdeztem, hogy igazolást elfogadnak-e. Azért gondolom, hogy elfogadják, mert több ismerősöm is kért ilyen igazolást - feltételezem (de tévedhetek), hogy ebből az okból.

A Kamaránál a folyamat elindításához elég volt az igazolás, ugyanis ott "több lépcsőben" zajlott ez az eljárás, és aki az elején még csak igazolást tudott beadni, még az avatásig tudta pótolni a diplomát. (Mivel az avatásra kell meglennie, nem akkor, amikor először intézkedsz.)

Nekem úgy volt, hogy bementem, kaptam egy rakat nyomtatványt, amiket ki kellett tölteni: egy részét nekem, egy részét meg a munkáltatónak. (Ezeket elvileg a honlapról is le lehet tölteni.) Mikor ezeket visszavittem, akkor adtam be a diploma másolatát, erkölcsi bizonyítványt, fényképest, stb. A pénzt is akkor fizettem be. Utána be kellett menni még valami papírral (erre már nem emlékszem, hogy miért), de ekkor kaptam meg az értesítőt, hogy elbírálták a kérelmemet és X napon lesz az avatásom.

2012. jan. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!