Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig érvényes a diák igazolv...

Meddig érvényes a diák igazolvány? ---->>>

Figyelt kérdés
elmúltam 18 éves és júniusban végeztem el a sulit.és a tanév kezdetén (tavaly) nem adtak nekem érvényesítőt mert azt monda a titkárnö hogy nem kell aki elmult 18 é. és a diák igazolványom éevényesítönél meg 2008/2009 -es matrica van .addig megvettem nyugodt szívvel a diák bérleteket a bkv-ra meg a volánra.de ma venni akartam a volánnál egy diák jegyet és a pénztáros elkérte a diákom és elkezdett velem höbörögni hogy ez nem érvényes.és mondta neki hogy eddig mindig elfogadták az ellenőrök a bkv-nál és a volánnal is. de öt ezt nem érdekelte és nem adott jegyet! akor most meddig jó a diák? mert igy nem merek venni diák bérlete mert többe kerülne a büntetés mint ha egész bérlt. vennék
2010. júl. 6. 22:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem májusig volt érvényes...
2010. júl. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Én valamiért nem kapok rá matricát 4.es korom óta.
2010. júl. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

hmmm nem tom de ma nagyon felidegesített az pénztáros.

nem baj nem érdekel holnap diák jeggyel megyek fel XD

2010. júl. 6. 23:03
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha 2008-2009-es pecsét volt rajta akkor már 1 éve nem volt érvényes.

Nekem van 2009/2010-es és az még augusztus végéig jó, pedig már nem vagyok diák, de ezt enm tudják bizonyítani, még szeptemberbe is bemagyarázhatom hogy diák vagoyk.

2010. júl. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Amíg el nem kobozza a kalauz.
2010. júl. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
oké köszike :D
2010. júl. 6. 23:12
 7/16 anonim ***** válasza:
énse kapok már kb 3.as koróm ota olyan kis matricát...szal:DDD...
2010. júl. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Pff.. Hát téged jól átvertek. Mi mindig megkaptuk, pedig 20 éves vagyok és szintén most érettségiztem. Nekem ez úgy tűnik, hogy tanárnéni jó pénzért továbbadta a matricát (érnek jópárezer ft-ot..) Addig KELL adnia, amíg diák vagy. A 34 éves egyetemista is kap a diákjára matricát.. Ha nincs rajta, az annyit tesz, hogy te már nem vagy diák, és törvénytelenül teszed, ha diákbérletet akarsz használni. Egyébként mivel 2009/2010-es matricáról van szó, ezért sztem 2010 végéig érvényes. Addig pedig ha tovább tanulsz, úgyis kapsz 2010/2011-est.. És olyan nincs, hogy nekem már nem kell a diákodra matrica, holott még az vagy.. Hülyeség..
2010. júl. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még: Ja, és ne akadj ki a sofőrön, mert abszolút igaza van. Én se engednék fel "diákként" egy volt diákot. Neki ráadásul ez a munkája, le is cseszhetik érte.. Szóval nem kell őt hibáztatni, mert téged át tudtak verni. Nem is értem ráadásul, hogy hogyan nem vetted észre, hogy neked kéne kapni.
2010. júl. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

1 nem a söförrölröl van szó hanem a pénztárosról

2 én láttam hogy 2008/2009-es matrica van rajta de én azért nem foglalkoztam vele mert eddig bárki megnézte nem szolt (ellenör)

2010. júl. 6. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!