Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen törvény vagy bármi az...

Milyen törvény vagy bármi az ami bünteti vagy tiltja azt hogy én nem jövedéki termékkel pl benzin tankoljam az autóm?

Figyelt kérdés
Ha én málnaszörppel hajtom az autóm miért büntetnek meg? Miért bűncselekmény vagy bármi? Ha nekem sikerült akkor sikerült, ha elromlik a kocsim elromlik, de magánügy (legalábbis én úgy érzem). Hülye példa de a lényeg ugyanaz, miért kötelező horribilis ADÓval rendelkező anyagot tenni a kocsiba?
2012. jan. 9. 18:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

:) jó!


Mert van a többség aki nem úgy gondolkozik ahogy te és miért ne fizessenek a parasztok ha úgy is fizetnek.

A minap gondoltam én is ilyesmire, mivel pótolhatnám a drága ADÓval terhelt benzint.

De szerintem nincs olyan törvény ami bünteti, sőt még javítod a környezet káros kibocsájtását ha málnaszörppel tankolod. Az is igaz, ettől megragadna a motor a cukor miatt! :)

Vigyázz vele!!!

2012. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Pont azért mert a benzinen annyi adó van, a málnaszörpön meg jóval kevesebb.
2012. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nincs olyan törvény ami bünteti? Akkor a jövedéki törvény nem létezik? :)
2012. jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A jövedéki törvény előírja hogy KÖTELEZŐ olyan üzemanyagot tankolnom a saját tulajdonú gépjárműmbe amin jövedéki adó van?? komolyan kérdezem

akkor ha a kertből a pázsitot megszárítom, betekerem és elszívom, majd ezt észreveszi rendőr akkor ugyanolyan bűnöző vagyok mintha fűtőolajat tankolnék?

2012. jan. 9. 19:10
 5/18 anonim ***** válasza:

De létezik!

De az én autóm én döntöm el mivel és, hogy teszem tönkre!

Annyira azért a demokrácia működik itt, hogy eldöntsem mivel tankoljak. ;)

Ha akarok nem tankolok bele hanem csak tologatom az úton és meg spórolom a edző terem bérletet és nem szennyezem a környezettet. Még hálásak is lehetnek nekem!!! ;)

Azzal fogok edzeni az autó toszigálásával. Még a rendőr se szólhat egy szót se!

Miért?

Mert pont kifogyott, bizonyitja be, hogy nem! :)

2012. jan. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát ezaz, hogy nem te döntöd el, ez zavar, csak nemtudom milyen jogon. Hiszen ha egy ellenőrzés során fűtőolajat, vagy mondjuk sütőolajat találnak a tankban gázolaj helyett már kapod is a nem kis büntit. Csak nem értem miért. (Vagyis persze értem, az adó miatt, mert az jó az államéknak, egyértelmű, csak nem értem a jogi részét. A miértet.)
2012. jan. 9. 19:17
 7/18 anonim ***** válasza:

Igen, a törvény ezt megszabja. Ha pl fűtőolajat tankolsz és elkapnak akkor is megbüntetnek, és nem azért mert tönkreteszed az autódat, hanem ugyan azért amiért a kocsmáros zárjegy nélküli külföldi vodkát árul.


Egyébként meg ha sokat tologatod a kocsidat akkor is meg fognak büntetni teljesen jogosan a forgalom indokolatlan akadályozásáért, ne aggódj.

2012. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk tiszta így számomra, hogy a törvény megszabja és úgy van, pont. De akkor sem érzem jogosnak, és szerintem nem is az. :) Na mindegy. Akkor is málnaszörppel fog menni a kocsim :D:D
2012. jan. 9. 19:21
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha fűtő olajjal tankolnám lehet meg büntetnének, de mi van akkor ha az víz amit bele teszek?

Mert kitalálták már azt is, Pécsen!

Hidd el nincs azaz isten ha én tolom a kocsimat megbüntessenek!

2012. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nincs rá felhatalmazásuk és nem tilthatja meg senki, hogy ne toljam egy töltő állomásra végső esetbe.

Mi van akkor ha azt mondom a rendőrnek nem merem itt hagyni, mert félek feltörik? Ha erre azt vállaszólja, hogy nem fogják akkor meg kérdezem tőle, valóban nem szoktak feltőrni autókat???

Akkor igen ha valami rendezvény vagy bármilyen különleges esemény útjába állok.

De azért mert nyugin ott toszigálom mert így jártam azért nem.

2012. jan. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!