Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen törvény vagy bármi az...

Milyen törvény vagy bármi az ami bünteti vagy tiltja azt hogy én nem jövedéki termékkel pl benzin tankoljam az autóm?

Figyelt kérdés
Ha én málnaszörppel hajtom az autóm miért büntetnek meg? Miért bűncselekmény vagy bármi? Ha nekem sikerült akkor sikerült, ha elromlik a kocsim elromlik, de magánügy (legalábbis én úgy érzem). Hülye példa de a lényeg ugyanaz, miért kötelező horribilis ADÓval rendelkező anyagot tenni a kocsiba?
2012. jan. 9. 18:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Azért mert 1x 2x eltolod a kocsit valahová azért nem büntetnek meg, de ha folyamatosan így közlekedsz akkor nem csak hogy megbüntetnek, de rajtad fog röhögni mindenki.


Azt meg hogy a vízből hogy lehet energiát kinyerni, és autót hajtani vele nem most, és nem Pécsen találták ki, ezt egy egyetem villamosmérnöki karának végzős hallgatói is meg tudják csinálni, nem kell hozzá csoda.

2012. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Tudod mit röhögjön mindenki, annyira röhögjön, szakadásig!

A lényeg, hogy én tudom miért csinálom, ezt meg a fentiekből meg te már tudod!

A többi meg nem számít!

Aki röhög én vagyok :)

Hálásak lehetnek érte, hogy nem szennyezem a levegőt!

Ha meg már van kocsim akkor hasznosítom!

;)

2012. jan. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Már bocs, de tényleg nevetséges spórolás miatt tolni a kocsit, kocsi nélkül nem lenne gyorsabb és könnyebb, ugyanúgy spórolnál.
2012. jan. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Tudom nem normális dolog lenne, de ez az üzemanyag ár mellett ...!

A kényszer nagy úr!

2012. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Aha.. Azért megnéznélek ahogy letolod a kocsit a munkahelyedig, meg vissza meló után. :D
2012. jan. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Néhány évvel ezelőtt volt egy ilyen eset, a Híradóban is leadták, akkor azért büntettek meg valakit, mert repceolaj volt a tankjában, amin ugye nincsen jövedéki adó. Azért keltett közfelháborodást, mert a repceolaj sokkal környezetkímélőbb, mint a benzin, és inkább szorgalmazni kellene a használatát, mint büntetni. A hatóságok indoklása viszont az volt, hogy az üzemanyagon lévő adókból tartják karban az úthálózatot, és amelyik autós nem adót tartalmazó üzemanyagot használ, az igénybe veszi az utakat anélkül, hogy a sarcot cserébe leróná.
2012. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
áhá :) na erre a dologra pl nem gondoltam. A koncepció jogos és ésszerű lenne HA az utak szemmel láthatóan nem lennének lesz*rva :/ Tehát ha én repceolajat tankolok az illegális, de az legális hogy kilóméterenként legalább 30 kátyú vagy nagyobb repedés van az úttesten ami miatt vagy nem lehet normális sebességgel haladni, vagy szlalomozni kell. (mifelénk legalábbis tuti) Akkor gyakorlatilag a befizetett jövedéki adómat nekem pl ellopják mert én úgy ítélem meg az általam használt utakat egyáltalán nem tartják karban.
2012. jan. 9. 21:50
 18/18 anonim válasza:
Nem azon van a hangsúly hogy mivel, hanem hogy MILYEN CÉLRA történik a felhasználás. Pl.: Auchanba vagy akárhol veszel olajat, akármit amivel menni tud az autó, kibattyogsz a parkolóba, beleöntöd, vámosok észreveszik, megbüntetnek. 127/2003 jövedéki adóról és a jövedéki termékekről szóló törvény, 8/2004 trv. a jövedéki adóról és jövedéki termékekről szóló törvény végrehajtásáról.
2012. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!