Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elveszíti a rokkantsági...

Elveszíti a rokkantsági járadékot 45%-os egészségkárosodással? Leírná valaki egyértelműen?

Figyelt kérdés
Amennyiben a szakértői bizottság az egészségi állapotot 60%-ban, vagy annál kisebb mértékben véleményezi és a foglalkoztathatóság tekintetében az igénylőt rehabilitálhatónak minősíti, úgy az igénylő rehabilitációs ellátásra szerezhet jogosultságot.Ezt találtam,de nem tudom értelmezni a %-okat.
2012. jan. 10. 20:50
 1/3 anonim válasza:

Édesanyám is úgy járt, hogy eddig rokkantnyugdíjas volt,mostmár rehabilitálható (bár a rokkantsági %-a nőtt...)

és most állást keres, nem kap már rokkantnyugdíjat, meg nyugdíjas kedvezményt sem, de valami járulékot igen, ami kb annyi mint a nyugdíj volt.

Én se teljesen értem, ennyit tudok, hátha ez segít valamit.

2012. jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt a járulékot csak átmenetileg fogja kapni anyukád.Azt hiszem 3évig.Sajnos nem segített a válaszod.Én az említett adatok ismeretében egyértelmű választ szeretnék.Arra a 45%-ra vagyok kíváncsi,hogy elég lesz,hogy megmaradjon a járadék vagy nem?
2012. jan. 10. 21:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Ma már fittebb vagyok.Ha jól értelmezem,akkor 5%-on múlik,hogy megmarad a járadék.Más is így látja?Júliusi a diagnózis.Remélem nem minősítik jobbra az állapotát,mert egyébként egy értelmi sérült emberről van szó.
2012. jan. 11. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!