Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üdv! Családon belül kinek a...

Üdv! Családon belül kinek a nevére tudnám úgy iratni az autót hogy a végrehajtó ne tudjon hozzányúlni? Ellenem ugyanis tartozás miatt végrehajtás van.2 kiskorú gyermekem van és feleségem.

Figyelt kérdés
mik a lehetőségek jogilag? előre is köszönöm a válaszokat.

2012. jan. 14. 13:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátodat,szomszédot,munkatársat,unokatestvért kérj meg,hogy a nevére kerüljön az autó.Te pedig lennél az üzemben tertó.Az üzemben tartót is bejegyzik a forgalmiba,te nevedre kerül a biztosítás és te felelsz,ha bármilyen szabálysértést elkövetnek az autóval.Viszont a tulajdonos nem te leszel ,így az autót sem tudják elvenni.

Én is ezt csináltam.

2012. jan. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszi ez jó ötletnek tűnik, de azt hallottam hogy már az üzembentertótól is elveheti a végrehajtó. vagy ez csak riogatás?
2012. jan. 14. 14:36
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

Üzembentartótól nem vehetik el.


Véleményemet inkább nem írom le a tartozásról...

2012. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az üzemben tartótól nem vehetik el az autót.Hiszen jogilag nem az autó tulajdonosa.Te csak használod más tulajdonát.A tulajdonosnak sincs ebben semmi kockázat,mert te felelsz a szab.sértésekért,büntetésekért.Én adtam az ismerősömnek 20ezer ft.ot,hogy az ő nevére kerüljön az autó tulajdonjoga.Így könnyebb volt találnom rá valakit.
2012. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A 3/4ES hszre komment: nem is kérdeztem a véleményed a tartozásról, te biztos kőgazdag vagy hogy soha nem tartoztál sehova :)


a 4/4es hsznek köszönöm az infót!!

2012. jan. 14. 16:05
 6/17 anonim válasza:
74%

"A 3/4ES hszre komment: nem is kérdeztem a véleményed a tartozásról, te biztos kőgazdag vagy hogy soha nem tartoztál sehova :) "


Nam a 3/4-es vagyok, de tudod akiben van egy kis gerinc, az inkább megpróbálja rendezni a tartozásait, és nem pedig a kiskapukat keresi. De persze ezt egy ilyen erkölcsi csökevénynek hiába magyarázza az ember.

2012. jan. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
az ilyeneket szoktuk jól lehuzni mind te :)) meg is érdemled..
2012. jan. 14. 16:29
 8/17 anonim ***** válasza:

Szúúúúúúszaaaaaa..... Nyugalom.

Szóval.

Elvileg bárkiére.

Gyakorlatilag meg nézz utána,nem vontatta-e ki már a forgalomból mert első körben azonnal lecsekkolják milyen ingó-ingatlan vagyon van a neveden.

Ha pedig a végrehajtás felszámolásból fakadó akkor fedezetelvonás bűncselekményével találnak meg 5 évre visszamenőleg.

A végrehajtó a lakásodba is bemehet (akkor is ha nem vagy otthon!) hatósági tanúval (ez a szomszéd is lehet) vagy rendőrrel.

Sőt elvihet tévét,számítógépet stb. hiába mondod,hogy az másé hacsak nem tudod elővenni a más nevére szóló számlát.

Amit pedig elvisz azt sosem kapod vissza még ha tényleg másé is mert mire az igénypert végigjárod (nem a végrehajtóval hanem a végrehajtást kérővel) addigra már régen elárverezték.

A feleségedet is meghurcolhatják mivel - hacsak nincs külön házassági szerződésetek amiben fehéren feketén benne van ki mit hozott a frigybe) közösnek számít az együtt szerzett vagyon.

Alapból ki kellene jelentkezz a címről ahol a gyerekekkel éltek (azért maradhatsz ott) és mindent leírni,eladni,elajándékozni a nevedről - feltéve,hogy még nem késő.

2012. jan. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
72%
akkor is egy gerinctelen féreg vagy ;)
2012. jan. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
nekem is van gyermekem és feleségem és olyan gerinctelen barmok mint te tartoznak nekem közel 4 millával add meg a tartozásodat és nem kell anyáznod senkivel ,és nem fog köpdösni senki!
2012. jan. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!