Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Végrehajtási eljárás. Muszáj...

Végrehajtási eljárás. Muszáj beengednem a végrehajtási biztost?

Figyelt kérdés

1800000Ft-os immár NAV által kezelt tartozásom van. A béremből vonják a vonható összeget. Ingatlanom és különösebben értékesebb ingó vagyonom nincs. Megkeresett egy végrehajtási biztos. A szüleimmel élek ott van a bejelentett címem.(régebben nem így volt) Szüleim nem néznék jó szemmel ha a végrehajtási biztos a lakásba bejönne. Muszáj beengednem a lakásba? Szüleim féltik a vagyontárgyaikat a végrehajtótól.

A választ előre is köszönöm.


2011. nov. 9. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem fogj egy baltát és verd szét a fejét, majd etesd meg a disznókkal! Mi is így csináljuk itt vidéken, ha elég éhezek a röfiik 5 perc alatt bepuszilják az ürgét. XD
2011. nov. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A végrehajtás során a biztost nem vagy köteles beengedni, de ha nem engeded be akkor visszajöhet rendőrökkel akiknek jogukban áll majd rádtörni az ajtót. Úgyhogy ajánlatos beengedni.
2011. nov. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül féltik, mert ahol a bejelentett lakcímed van, ott amiről nem tudod névre szóló számlával igazolni, hogy NEM a tiéd, azt úgy veszik, hogy a tied és lefoglalják...
2011. nov. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

A NAV csak azokat a tartozásokat kezeli, amik vele szemben állnak fenn.

A végrehajtási biztosuk is NAVos alkalmazott.

Más az eljárás magánszemély tartozása esetén, és más cégnél.

Azzal, hogy nem engeded be, csak a saját helyzeted rontod.

Bizonyos esetekben köteles vagy beengedni akkor is, ha csak maga megy (általában ketten járnak), de ha így nem jut be, akkor megy rendőrökkel, ami már kellemetlenebb.

2011. nov. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

"Nem véletlenül féltik, mert ahol a bejelentett lakcímed van, ott amiről nem tudod névre szóló számlával igazolni, hogy NEM a tiéd, azt úgy veszik, hogy a tied és lefoglalják..."


Ez azért nem teljesen így van. Nem csak számlával lehet igazolni, illetve nem is lenne éltszerű mindenről számlát gyűjtögetni...


Ha még olyat foglalnak le, ami a szüleidé, akkor igénypert kell indítani.

2011. nov. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ez azért nem teljesen így van. Nem csak számlával lehet igazolni, illetve nem is lenne éltszerű mindenről számlát gyűjtögetni..."


Nyilván nem, de a törvény meg úgy fogalmaz, hogy


"(1) Lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő vagy más olyan ingóságot lehet, amelyről valószínűsíthető, hogy az adós tulajdonában van.

(2) Nem lehet lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő ingóságot, ha a rajta levő jelből vagy más körülményből minden bizonyítás nélkül kétségtelenül megállapítható, hogy az ingóság nincs az adós tulajdonában."


Namost ha egyszer neked van egy bejelentett lakcímed valahol, ez a gyakorlatban már elég szokott lenni ahhoz a végrehajtóknak, hogy azt feltételezzék, hogy ott minden a te tulajdonod, kivéve ha az orruk alá dugnak egy számlát a szülei nevére kiállítva az adott tárgyról (ezzel minden bizonyítás nélkül kétségtelenül megállapítható, hogy nem az ő tulajdona), vagy mondjuk egy bundabugyiba bele van hímezve az, hogy Marcsi, az adóst meg Józsinak hívják, na valószínűleg azt se viszik el, de a többit meg igen. Nyilván nem életszerű mindenről számlát gyűjtögetni, de ha már olyan helyzetbe kerültél, hogy foglalnak nálad, akkor kb. csak ez menthet meg.


Az igényper meg egy jó dolog, csak az vele a bibi, hogy ott is igazolni kell valamivel, hogy nem az adósé a dolog. Szóval ezt jól lehet használni akkor, ha van valamiről számla, csak épp a foglaláskor nem tudja bemutatni, később meg igen, és akkor visszaadják.

De általában az van, hogy amiről ott helyben nem tudsz ilyet mutatni, arról az igényperben se nagyon fogsz tudni, bár ott nyilván lehet hivatkozni mindenre, aztán vagy elfogadják, vagy nem...

2011. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
59%
én kijelentkeztem lakcím nélküli lettem. Jött az apekos végrehajtó. Aki kiment a kapuba, hogy megnézze mit akar, az megmondta, hogy nem lakik itt mert elköltözött és elvitte a cuccait, mert fosott az apektol. Erre elment és azóta se jött vissza. Én meg visszamentem a lakcímre.
2011. dec. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

kozfeladatot ellato szemely munkajaban akadalyoztatas,elzarassal buntetheto.

ugyhogy jobban jarsz,ha beengeded.

legyen ott tanu mindenkepp(szomszed,nem erre a lakcimre bejelentett ismeros,rokon)de ne feszitozz vele,nem fogsz jol jarni.

2011. dec. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Írt az apekos végrehajtó, hogy nem talált vagyont a lakcímen és ezt két helyre elkütte. Nekem és a végrehajtást kérőnek, aki az apekos revizorom. Eddig írtak 10 ajánlott levelet, semelyikre se válaszoltam, gondolom most beidéznek. Uccse fizetek, kár volt felsrófolni a büntit, így esélytelen. Sőőőt soha semmit ezután.
2011. dec. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!