Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaphat büntetést olyan személy...

Kaphat büntetést olyan személy, aki tudott bűncselekményről, de nem jelentette?

Figyelt kérdés

Konkrétan kábítószeres bűncselekmény: terjesztés, határon átcsempészés vagy marihuána termesztés házilag.

Ha valaki tud róla, hogy egy ismerőse ilyesmivel foglalkozik, akkor őt is érheti jogilag büntetés?? Ha igen, akkor milyen? Vagy jogilag bármilyen felelősségre vonhatják? (tanúskodás, letartóztatás, börtön, akármi)


Elméleti kérdés! Nincs közöm drogokhoz! :)


2012. jan. 14. 19:19
 1/10 GomalFace válasza:
Szerintem minden állampolgárnak kötelessége az ilyet jelenteni. Ettől függetlenül én nem tettem meg, mert 1-2 közelebbi ismerősöm is benne volt a dologban és nem akartam nekik rosszat. Azóta már kiszálltak.
2012. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 GomalFace válasza:
Ja, amúgy nem basztam rá.
2012. jan. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem kaphat, hiszen hogy bizonyítható, az hogy tudott róla, ha nem valja be, hogy tud róla?


Logikus nem?

2012. jan. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg tudtommal önmagad ellen nem is valhatsz csak ha van rá pártatlan tanud.
2012. jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
elvileg büntethető, de a 3.nak igaza van, nem bizonyítható v. nehezen.
2012. jan. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval, ha valakinek pl a lakótársa füvet termel, akkor aki nincs benne, azt nem érheti baj?
2012. jan. 14. 19:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyedül csak saját családtagod ellen nem vagy köteles tanúskodni, minden egyéb esetben jelenteni kell. Az más kérdés, hogy mennyire bizonyítható, hogy tudtál róla.
2012. jan. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vallhatsz önmagad ellen. a rendőrség statisztikája 80% ban ezek a sikeresen megoltott ügyei.

Amúgy Állampolgári kötelességed lenne jelenteni. De mivel a jogrendszer itt a bűnözőket védi így nem sok értelme van. Feljelented hazaengedik fél év múlva behívják tárgyalásra addig meg szabadon járkál a haragosod. Utána még szembesítenek is az elkövetővel hogy tutira tudja ki vagy.

meg járkálhatsz a bíróságra hetente.

Talán csak névtelenül lehet az ilyesmit bejelenteni egy nyilvános telefonfülkéből. aszt vagy ránéznek az illetőre vagy nem.

2012. jan. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs feljelentési kötelezettség kábítószerrel való visszaélésnél(ahol van, ott a btk írja), de úgyis mindegy mit írok, mert a műkedvelők jobban tudják :) Tanúskodni persze kell ha kérdezik.
2012. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hátha a lakótársad, és ott termeszti ahol te is laksz, akkor az szívás, mert ha ő bukik, akkor te leszel az első akit elővesznek, mint bűnrészest. Ha ott van a lakásban a cucc ahol laktok, akkor elég vicces lenne azt állítani, hogy nem tudtál róla. "jaaa hát bocs, nem néztem be a spájzba két éve!" vagy hogy ?! :DD:D
2012. jan. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!