Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért jár büntetés ha valaki...

Miért jár büntetés ha valaki nem használja a biztonsági övet? A saját egészsége meg élete, azt csinál vele amit akar.

Figyelt kérdés

Azért se büntetnek meg ha megpróbálok öngyilkos lenni..

Akkor ezért miért? Több bevétele legyen a rendőrségnek?


2012. jan. 26. 11:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
49%

Az öngyilkosság a te saját felelősséged ha otthon csinálod, az a te döntésed.

Az viszont, ha nincsenek biztonságban az utakon az emberek, az a köz felelőssége. Ha túl sok a baleset, főleg a halálos kimenetelű, az egy olyan statisztikai adat, ami a hatóságokat terheli, mert nem tartanak rendet. Csak akkor működik jól a közlekedés, ha az emberek megbíznak benne, ha működik a rendszer.

2012. jan. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
ha kizuhansz az autóból és ráesel egy járókelőre, akinek bármi baja lesz ettől, akkor az kinek a felelőssége a Te gondolkodásod szerint? Ez csak egy hülye példa volt, de azt is írhatnám, hogy hátul nem vagy bekötve, rárepülsz a vezetőre egy fékezésnél és eltöröd a nyakcsigolyáját, bár ő be volt kötve, de ezzel a zuhanással megölted. Nos?
2012. jan. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
Mert én is fizetek TB-t, és a te gerincműtétedet részben én, és a köz állja.
2012. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
37%

"Több bevétele legyen a rendőrségnek?"


Többek között igen.

2012. jan. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%
Az nem büntetés, hanem adó.
2012. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 asmosys ***** válasza:
75%

Akkor ismét:


Ok Ne kösd be magad, elég ha a büntetéseket fizeted.

Vagy!

Kicsit kalkulálj. Mekkora sérülést tud okozni egy 70kg-s test ha elszabadul egy ütközéskor?

A hátul ülő pl eltöri a nyakad. Lazulás helyett gondolj a környezetedre is. Nem a mentőst fogja legjobban zavarni ha bemutatod hogy vállig beférsz a kesztyűtartóba. Dolga sem lesz sok veled.

2012. jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Én speciel a biztonsági öv nélkül közlekedő személyektől megvonnám az TB támogatást amikor baleset miatt kellene őket gyógykezelni.. majd megtudják amikor néhány millát ki kel pengetni egy műtétnél meg a rehabilitációra. Ne már nekem jusson kevesebb a közösből emiatt, aki nem használja az övet viselje a felelősségét akkor is amikor ki kell nyitnia a pénztárcáját a kórházban.
2012. jan. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%
Én nem is ebben nem látom a logikát(mer igen, az állam legyen felelős valamilyen szinten a polgáraiért) , hanem, hogy ha nem vagy bekötve mondjuk 40 ezer a bírság, miközben vezetés közbeni mobilozásért meg 15. Hol van ebben a logika. Ha nem vagy bekötve, csak magaddal szúrsz ki, de ha mobilozol, akkor mások életét is veszélyezteted.
2012. jan. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%
Ne lázadozz a szabályok ellen, a te és mások biztonságára találták ki
2012. jan. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%
az öngyilkosság is bűncselekmény
2012. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!