Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért jár büntetés ha valaki...

Miért jár büntetés ha valaki nem használja a biztonsági övet? A saját egészsége meg élete, azt csinál vele amit akar.

Figyelt kérdés

Azért se büntetnek meg ha megpróbálok öngyilkos lenni..

Akkor ezért miért? Több bevétele legyen a rendőrségnek?


2012. jan. 26. 11:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha valaki normális, annak meg sem fordul a fejében ilyen kérdés. A te érdekedben kéne azt a nyavajás övet bekapcsolni,tehát ha kocsiba ülsz és átfut az agyadon, hogy így biztonságosabb akkor nem rinyálsz,hanem bekapcsolod. Ha elmész hegyet mászni,akkor megveszed a speciális cipőt ami jobban megfog, nem pedig magassarkúba vagy mezitláb indulsz neki. Két lehetőség van: biztonságosabban vagy nem-teljesen logikus hogy egy épeszű ember a biztonságot választja,így meg sem fordul a fejében, hogy FELESLEGESEN kockáztasson.

Másik pedig, hogy aki vezet annak elvileg tanulnia is kellet és ott az is a tananyag részét képezi, hogy bekösd az övet. Így ha nem kötöd be,akkor egy balf@sz vagy,mert amit tanultál nem tudod alkalmazni.

2012. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért de mi zavaró van a biztonsági övben?Kb nem is érezni...cserében lazán megmentheti az életed ha úgy van.
2012. jan. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

"cserében lazán megmentheti az életed"


Ha kigyullad az autó, akkor lehet, hogy nem tudod kicsatolni az övedet, tehát bennégsz a kocsiban az öv miatt!

2012. jan. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság nem bűncselekmény. (Szabadosi János monnyon le!)

Az abban való segítségnyújtás viszont igen.


Ha ezt a jogi analógiát nézzük, akkor az már elvárható, hogy minden utas be legyen csatolva, amiért a vezető felel. Innen már nem egy nagy lépés, hogy tőle is elvárjuk, hogy megtegye.

2012. jan. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha ütközéstől gyullad ki az autó, akkor ha nem vagy becsatolva, te már úgyse tudsz kiszállni belőle öv nélkül
2012. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

..vagy pedig pont azért nem tudsz kimenekülni az égő autóból, mert beverted a fejed és elveszteted az eszméleted, míg övvel ezt elkerülheted.

Nos erre mit ír a sok övet ellenző figura?

2012. jan. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Jah és még egy jó érv:

Bizonyára vannak szeretteid,anyukád,apukád,testvéred,párod,barátaid akárki ezek közül, már csak miattuk is megéri ha téged nem érdekel az életed.



http://www.youtube.com/watch?v=CQSql0j1_ZM

2012. jan. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

"vagy pedig pont azért nem tudsz kimenekülni az égő autóból, mert beverted a fejed és elveszteted az eszméleted, míg övvel ezt elkerülheted. "


Á, akkor azt mondod, hogy ha nem vesztem el az eszméletem, és be vagyok kötve, akkor elevenen bennégek! Brávó! Ha nem vesztem el az eszméletem és nem vagyok bekötve, sokkal nagyobb eséllyel maradok életben! Nekem volt egy ismerősöm aki ütközés után kizuhant az ablakon, de ez mentette meg az életét, mert az autó felrobbant! Ha be lett volna kötve, az öv megfogja és meghal! Akkor melyik a jobb?

2012. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

A Youtube meg a LiveLeak tele van olyan videókkal amikor pont azért murdált ki az ember, mert nem volt bekötve, kiesett a kocsiból és a saját autója ráborult, holott ha be lett volna kötve, akkor karcolás nélkül kicsatolja az övet és kiszáll...

De ha nagyon aggódsz, 2-3 ezerért vehetsz olyan eszközt amit az ülés mellé helyezve ilyen esetekre előkapsz és elvágod vele egy nyisszantással az övet

2012. jan. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez a véletlenül kizuhant és a véletlenül úgy élte túl.. igencsak töredéke azon esetekhez képest, hogy az öv mentette meg az életét. ha valamelyiknek 1% az esélye és valaminek 99% akkor te melyikhez állsz?
2012. jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!