Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben hogy működik...

Ebben az esetben hogy működik az öröklés?

Figyelt kérdés
Abban az esetben, ha apukám huga, akinek nincs se gyereke, se férje sőt még élettársa sincs, tehát rajtunk kívül senkije sincs, meghal, akkor ugye mindent apukám örököl. De ő igazából nem rajong értünk, de én úgy tudom hogy a vérszerinti örököst nem lehet kizárni a végrendeletből, csak ha gyilkosság vádja áll fenn. De ha mondjuk apukám hal meg először, akkor ugye én leszek a vérszerinti örökös, és így ha nem zár ki, mindent én kapok. Ugye?
2012. jan. 26. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Keversz több dolgot, főleg a végrendeleti és a törvényes öröklést. Ez azt jelenti, hogy az öröklés rendjét a végrendelet határozza meg, ha nincs, akkor pedig a törvény. Teccikérteni? Most van végrendelet, vagy nincs, vagy nem tudod?


Ezen kívül a kizárást és az érdemtelenséget is kevered. Az érdemtelenség, mint öröklést kizáró ok, az az amiről te írsz, vagyis ha bizonyos embereknek az életére tör az öröklésre jogosult. A kizárás - amire a végrendeletben van lehetőség - ennél szélesebb körben lehetséges.


Ha apukád az egyedüli örökös a húga után, de előbb hal meg, akkor te vagy az egyedüli örökös, ha nincs testvéred.

2012. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*egyedüli TÖRVÉNYES örököst akartam írni, bocs. Magyarul, ha nincs végrendelet, amiben a nagynénid másnak rendelte a korpát (magyarul téged kizárt). Neked kötelesrészre ebben az esetben nincs igényed.
2012. jan. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Apám és a huga fasírtba vannak egymással, és én úgy tudom hogy engem nem jelölt meg, de nem is tudjuk hogy van-e konkrétan végrendelet. De itt ingatlanokról van szó mint örökség tárgya, nem pénz.
2012. jan. 26. 15:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Vagy jön a duplacsavar, amikor a nénikéd, még életében eltartóval szerződik és az összes vagyona azé lesz. :-)
2012. jan. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akár, bár nem hiszem hogy ez bekövetkezik.
2012. jan. 26. 15:26
 6/11 anonim ***** válasza:

"Abban az esetben, ha apukám huga, akinek nincs se gyereke, se férje sőt még élettársa sincs, tehát rajtunk kívül senkije sincs, meghal, akkor ugye mindent apukám örököl."


HA NEM ÍR VÉGRENDELETET,

AKKOR IGEN.

2012. jan. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"De ha mondjuk apukám hal meg először, akkor ugye én leszek a vérszerinti örökös, és így ha nem zár ki, mindent én kapok?"


IGEN, AKKOR TE ÖRÖKÖLSZ (HA NEM ÍR APUKÁD VÉGREND-T)

=TÖRVÉNYES ÖRÖKLÉS SZERINT

2012. jan. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"én úgy tudom hogy a vérszerinti örököst nem lehet kizárni a végrendeletből"


ROSSZUL TUDOD

HA A SZOMSZÉDOT ÍRJA VÉGRENDELETBE

APUKÁD ÉS TE EGY FILLÉRT SEM KAPTOK


a köteles résszel kevered

de az csak leszármazóra, házastársra, szülőre vonatkozik

2012. jan. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na mind1, úgyis sokáig fog még élni.
2012. jan. 26. 21:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez első dolog, hogy ez nem szép dolog, hogy mindegy, úgyis soká hal még meg. Várod?Na mindegy, ez magánügy.

Ha apukád kitagad, és azt nem támadod meg, stb, és ő meghal holnap, a testvére csak holnapután, akkor az örökség már a tied, mivel apukádnak a halála pillanatába levő ingó és ingatlan dolgaiból vagy kizárva.( Általában így néz ki: "Minden ingó és ingatlan vagyonomból kitagadom ......(érdemtelenség, életére tör) miatt.) És abban az esetben, ha a nagynénid írt egy végrendeletet, hogy mindent apukádra hagy, akkor a halála után szerzett vagyon már a törvényes öröklés szerint megy. De ha apukád és testvére között Öröklési szerződés volt, akkor más a helyzet, mert akkor a nagynéni vagyona már apukád nevén van, bár nem közvetlen. Ha viszont van egy testvéred, aki nagyon jóba volt apukáddal, kérheti a bíróságon, hogy mivel a nagynéni így akarta(egy jó ügyvéddel meg lehet csinálni), az öröklés úgy menjen, mint ahogy apukád akarta. De ha apukád sokkal hamarabb hal meg, mint a testvére, akkor már te is hivatkozhatsz arra, hogy igen, apukád meghalt x ideje, a nagynéni már írt volna valamit, ha téged nem akar az örökségből juttatni. Bonyolult, de remélem érthető. De ha te most azt mondanád, hogy elmegyek már apámhoz, vagy egy szabad órám, akkor talán javulna a helyzet.

Van testvéred? Ha nincs, egyszerűbb a helyzet.

2012. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!