Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 250 ezer forintos tartozásnál...

250 ezer forintos tartozásnál a bank a fizetés hány százalékát tilthatja le?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Mindig ugyanannyi a maximálisan letiltható százalék. Ez nem függ a tartozás összegétől.
2012. jan. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A bírósági végzést tavaly márciusban kaptam, amiben az állt, hogy a fizetésemből fogják ezt az összeget levonni. Akkor a régi munkahelyem neve volt feltüntetve és onnan mivel már nem dolgoztam nem tilthatták le nyilván. 1 hete új munkahelyem van, a munkáltató felé már most kiküldik a papírt a letiltásról? Egyáltalán hogy értesül a bank arról hogy az adós munkaviszonyban áll? Ez törvényes?
2012. jan. 31. 20:54
 3/15 anonim ***** válasza:
Sosem a bank tilt le, hanem a bírósági végrehajtó.
2012. jan. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
ha jól tudom kereseted maximum 33%át
2012. febr. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Rendben, de honnan értesülnek az adós munkahelyéről?
2012. febr. 1. 07:45
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha be vagy jelentve, akkor onnan.
2012. febr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A 4. válaszoló jól tudja maximum 33%-ot lehet tiltani kivéve, ha tartásdíj vagy jogalap nélkül felvett juttatás mivel ekkor 50%-ot tiltanak.

Az előző munkahelyeden a munkáltatónak mikor a munkaviszonyt megszüntette ki kellett állítani egy papírt amin rajta van, ha végrehajtás van elrendelve ellened.

2012. febr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Az előző munkahelyeden a munkáltatónak mikor a munkaviszonyt megszüntette ki kellett állítani egy papírt amin rajta van, ha végrehajtás van elrendelve ellened."



Előző munkahely nem volt! Sehol eddig bejelentve nem volt munkaviszony.

2012. febr. 3. 11:53
 9/15 anonim válasza:

Ha megegyeztél a bankkal akkor a fizetésed 33%-kát.

Ha viszont nem akkor mindet.És minden bármit ami a számládra megy.

2012. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Synesztro ***** válasza:
100%
Engem a volt nejem kért végrehajtást jogtalanul gyerektartás miatt, nekem a fizum 33%át tiltották le, egyébként nem az összegtől függ, hanem hogy mi a letiltás alapja (tartozás, gyerektartás stb.) A Bíróságon bejelentik, a végrehajtó intézkedik, a bejelentett munkahelyedre kiküldik a papírt, te aláírod, és vonni kezdik az összeget, vagy nem írod alá, akkor viszont, a fizud szinte egészét elvonhatják, azt hiszem a bankkártyád inkasszózása után minden hónapban 28500Ft ot hagynak rajta!Megteheted hogy máshova utalod a pénzedet, ami nem a neveden van, de azzal a tartozás nő, és csak rosszabb lesz.
2012. febr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!