Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 250 ezer forintos tartozásnál...

250 ezer forintos tartozásnál a bank a fizetés hány százalékát tilthatja le?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 20:39
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ha a fizetés nem a nevemre megy, attól még kiküldik a munkáltatónak a papírt, hogy nekem tartozásom van?
2012. febr. 5. 17:01
 12/15 anonim válasza:
100%

Teljes összeget nem veheti el a bank , akár megvolt beszélve , akár nem . 33% ot vonhat le esetleg . Ezt is átlehet hidalni , nem a te bankszámládra kéred a fizetésed hanem olyanéra akinek nincs tartozása és megbízol benne . Nem hinném hogy ez alkotmányellenes volna :D

Amúgy én is pontosan ennyivel tartozok egy banknak , lőjjenek le ha nem tetszik nekik :D

2012. febr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Synesztro ***** válasza:
100%
Nekem kiküldték, csak ha nem egyezel bele, mert ehhez az aláírásod kell, akkor nem adhatják a pénzed a végrehajtónak, és ha más bankszámlájára megy a lóvéd, akkor már meg is szívták, de csak ideig óráig, mert a lóvé viharos gyorsasággal emelkedni kezd, és lefoglalnak! mindent, ami a neveden van, minden hiteledre, stb. takarék pl. rárakják az inkasszót, a bankkártyádra is ráteszik, és onnantól amíg nem törlesztetted ki, addig zárolva lesz, a kártyád el is dobhatod, a számlád nem tudod megszüntetni stb. csak egy választásod marad törleszteni, vagy úgy élni, hogy (hivatalosan legalábbis!) soha semmid nem lehet, mert már veszik is el!Esetleg, ha sokallod a végrehajtás összegét a bíróságon kérvényezheted, annak mérséklését, aztán vagy megítélik vagy nem! Ezt akár egy panasznapon is megteheted! A mostani barátnőm a bíróságon végrehajtással foglalkozik egy bírónő mellett, szóval amit most írtam az úgy erős 90% fix, mert Tőle tudom ,meg egy kevés saját tapasztalat, mint előbb írtam!:S Ez van!:(
2012. febr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%

Hali !

Bírósági végrehajtó vagyok, picit felületesek a korábbi válaszok, és a kérdésed sem jó.

Bank semmiképp sem tilthatja le a fizud, csak a végrehajtó, vagy a NAV végrehajtó, és egyes esetekben kiterjesztették ezt az Önkormányzatok adócsoportjára is.

A fizetésletíltást a munkáltatónál érvényesítik, nem a Banknál. Azaz a végrehajtó kiad egy bizonyos TB megkeresést, és ha bejelentett munkahelyed van a Társadalombiztósító megküldi munkáltatód nevét, címét a végrehajtónak - megjegyezném, hogy a TB nyílvántartása nem teljesen naprakész, sokszor rég nem ott melózik akit keresünk, de mostanában kezd felzárkózni -. A letíltást pedig a munkáltatónak küldi meg a végrehajtó, aki azt foganatosítja. Ha nem teszi meg, a le nem tiltott összeggel ugyanúgy felel a munkáltató, tehát oda is kimehet a végrehajtó foglalni. Ez a baráti visszaélések ellen van munkahelyen belül.

A fizetésed 33%-át lehet levonni, de ha 2 vagy annál több VH ügyed van (tartozásod) akkor ez az összeg 50%.

Gyermektartásdíj elmaradás és a folyamatos gyt is 2 letíltásnak minősül így az már lehet 50%.

Nem lehet letíltani a mindenkori öregségi nyugdíj mértékéből, ami most olyan 27-28 ezer körül mozog -nem tudom most mennyi, nézz utána-, tehát ennyi megmarad a fizudból. Kivéve ha gyerektartásdíjról van szó, mert azt ebből is lehet tiltani, a törvény úgy rendelkezik szerencsére, hogy a saját szádból oda kell adni a kaját a gyerekednek.

Amit Te kérdeztél az pedig szerintem a pénzintézeteknél vezetett végrehajtás. A bankszámládon lévő pénzt a végrehajtó azonnal leemelheti - itt is megkeresi a különböző bankokat, és megkérdi van-e ott számlád -, ez az úgynevezett inkasszó 3 hónapig van a számládon.

Itt is figyelembe kéne venni a mindenkori öregségi nyugdíj mértékét, de a bankok ezt nem tartják be, tehát nullára írják a számlád.

Megjegyezném, hogy a végrehajtó és a bank sem tudja, hogy pld a családi pótlék -ami mentes a végrehajtás alól- van a számládon és azt is leemeli, ami sokszor gondot jelent a családoknál, ez gond szokott lenni, de ha bizonyítható, mi már többször visszafizettünk ilyet. De ez semmiképp a végrehajtó hibája.

A fenti válaszom nem teljeskörű, ennél azért bonyolultabb, de a végrehajtó irodában mindenképp kapsz felvilágosítást, ne félj kérdezni, hidd el segítenek.

2012. febr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ismerős házaspárnak több hitele is van, papíron 50%-ot vonnak.
2012. szept. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!