Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy panel lakást szeretnék...

Egy panel lakást szeretnék vásárolni. Melyik banknál lehet 5-6 millió kölcsönt felvenni, ha nincs megtakarított pénzem, se autóm, se más ingatlanom vagy bármim is, amit a bank nem fizetés esetén elvenne?

Figyelt kérdés
Terheljék a felvett összeget arra a lakásra, amit megvásárolok. Lehetséges?
2011. nov. 25. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
önerő nélkül nem
2011. nov. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mint mikor nálam érdeklődnek ügyfelek, hogy hol van az a hely, ahol induló vállalkozáshoz adnak mindent, kezdőtőkét vissza nem térítendő támogatásként, úgy, hogy még meg sincs a cég (kivéve ugye a munkaügyi központot, "de az neeem jó, mert feltételeket támasztanak").


Aztán nem szokták szeretni azt a választ, hogy: sehol. Asziszi, hogy majd odamegy, és a két szép szeméért a Róbert Bácsi állam/bank majd ad neki mindent ingyen. Na hiszen, akkor én is ezt csinálnám.


Szép elképzelés az is, hogy "terheljék arra a lakásra, amit megvásárolok".

Csak éppen az a helyzet, hogy a lakás pont egy olyan befektetés, ami csak viszi a pénzt, nem hozza (leamortizálódik egy idő után, szóval veszt az értékéből, ha meg elmebeteg vagy, akár fel is gyújthatod, aztán mi lesz?). Ráadásul a jelenlegi helyzetben pang az ingatlanpiac, szóval egyre mennek le az ingatlanárak.


Milyen biztosítékot tudnál adni a banknak önerő nélkül, hogy LEGALÁBB azt a pénzt vissza tudod adni nekik, amit ők adtak, úgy, hogy közben az ingatlan folyamatosan veszít az értékéből...?


Semmit? Akkor meg miért adjon neked kölcsönt? Te adnál?

2011. nov. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen igaza van az előttem válaszolónak! Még hozzátenném, addig nem lehetne jelzálog a megvásárolandón , míg nincs a nevemen, de hogy lenne a nevemen, ha még nem vettem meg? Meg biztosíték sincs, hogy a netalántán "feltéve" kapott pénzen megveném a lakást! Gondolkodj ember a másik szemszögéből is! A szándék, hogy úgyis fizeted, de aztán mégse? Hallod, látod sokan nagy bajban vannak! Szép napot neked !
2011. nov. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Uzsorásoknál
2011. nov. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
esetleg személyi kölcsön lehet az önerőd... vagy várj pár évet, de addig nyiss egy lakáskasszát, amibe nem sajnálod a pénzed! +30% állami támogatás jár. én 20 vagyok, máshogy nekem tuti nem lesz lakásom, szüleimén is hitel van, stb, de nincs más mód, mint a gyűjtögetés..úgyhogy én ezen vagyok, csak még nincs havi 20+ezer forintom, hogy beletegyem.
2011. nov. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!