Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért megbüntethetnek valakit is?

Ezért megbüntethetnek valakit is?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy itt nálunk 2 hetente van egy kocsmába buli. Hirdetve is van minden. Egy igen komoly hang rendszerrel és keverővel meg laptopokkal nyomják a srácok. De viszont sem a hangosításnak, sem a dj-nek, sem a tulajdonosnak nincs engedélye. De a srácok akik hangosítják és zenélnek azok kapnak pénzt. Ezért megbüntethetnek valakit is ?

A tulajdonost?

A dj-t ?

Aki hangosítja ?

ÉS tényleg semmi engedélyük egyiknek sem.

A tulajdonos azt mondta hogyha bejön a rendőrség akkor a saját szórakoztatásotokra zenéltek nem kaptok érte pénzt.


2012. febr. 1. 16:19
 1/5 tetro ***** válasza:
Csendháborításért megbüntethetik a helyet magát. Korlátozhatják a nyitva-tartását is.
2012. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem
2012. febr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
+ szerzői jogok megsértése, tűzoltóság beleköthet, és az összes felsoroltat megbüntethetik.
2012. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Mert végül is én hangosítaottam de én kiszálltam az engedély hiányok miatt. De most már lehet hogy bánom mert elég rendesen van már érdeklődő. De lehet hogy épp ez lesz a vesztük.
2012. febr. 1. 16:43
 5/5 anonim válasza:
Itt mindenkit büntethetnek, kivéve a hangosítót, ha neki nem fizetnek semmit. A DJ-t a jogdíjak miatt büntetik több százezerre, a helyet amiatt, hogy nincs engedélye az ilyen típusú zenei rendezvények szervezéséhez, illetve mint mondták, a tűzoltóság is beleszólhat, mivel arra sincs meg a határozat, hány ember tartózkodhat a helyiségben. Rosszul tetted, hogy kiszálltál, ugyanis Te ott nem sértesz senkit, nem Te sérted az előadók jogait azzal, hogy hangosítasz valakit, aki sérti az előadók jogait.
2012. szept. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!