Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most költözöm albiba és 35....

Nico.Cat kérdése:

Most költözöm albiba és 35. 000 Ft kauciót fizettem ki + 15. 000 bérleti díj.3man lakunk az albiban. Ha lelakom, ami 2 hónap, akkor addig nem kell fizetnem a bérleti díjat 2 hónapig?

Figyelt kérdés
A főbér viszont kérné minden hónapban abérletit, ami "picit" sok lenne egy albérletért. Miután lelaktam a kuciót, utána megyek máshová...addig nem tudok.
2012. febr. 3. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. A kaució az nem a bérleti díj előre történő kifizetése, hanem egy letét, amit visszakapsz, ha problémamentes volt az albérlet. Tehát nem lépsz le, nem rombolod le és utána lépsz le, kb ilyenek miatt kell. Természetesen mindenki megbízható (...) de azért mégis egy biztosíték ez a főbérlőnek.
2012. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mekkora ez az albérlet?Nekem is van egy garzon lakásom és kaukcióként 50.000 forintot kértem és havonta 25.000 a bérleti díj.Szóval szerintem havi 15.000 inkább jó ár érte.És szigorú szerződést írattam alá.
2012. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kauciót nem lehet így lelakni, azt akkor kapod vissza, ha kiköltözöl, és mindent rendben hagysz magad után.

Pont azért biztosíték, mert mindig ott van.

2012. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
és nem "kaukció", hanem kaució. :)
2012. febr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!