Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önvédelem-e, ha a késsel...

Önvédelem-e, ha a késsel támadóra viperát rántok?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk békésen tartok hazafelé, és valaki elém ugrik, majd kést ránt, és pénz követel, erre én viperával pofán vágom, akkor az garázdaság, vagy önvédelem?
2009. jún. 1. 17:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Hát hogy mi, azt nem tudom, de te is kapsz érte, mert nem "egyenlő rangú" fegyverrel támadsz vissza.
2009. jún. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképpen súlyos pénzbírságot kapsz, mert nem tarthatsz magadnál viperát.
2009. jún. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát a vipera miatt lehet, hogy megdorgálnak, mivel nem lehetne nálad. Viszont igen, jogos önvédelem, mivel a kés egyrészt élet kioltására alkalmas, másrészt egyértelműen támadási szándékra utal.

Itt amúgy kifejtik elég jól:

[link]

2009. jún. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
Csak azért kap büntit,mert olyan fegyvert használt ami tilos vagyha egy bottal ugy megütöt,hogy maradandó lesz a baja akkor is kapsz?pl állkapocstörés,fogkiesés...stb
2009. júl. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
oszt minek büntetnek meg a vipera tartása miatt? az csak egy műanyag bot amit szét lehet húzni, olyan mint a rádió antennája csak vastagabb és műanyag vagy fém
2009. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

11-10 17:21 nek !

az nem egy egyszerű "műanyag bot"!

akár életet is kilehet vele oltani vagy 8 napon túli maradandó sérülést lehet vele okozni azért tiltják !


A kérdésre meg igen elvehetnék és megbüntethetnének de ha van egy csepp eszed nem maradsz a környéken és főleg nem hívod ki a zsarukat mert te rosszabbul járhatsz !

Egyszerűen meg kell úgy ütni hogy cselekvés képtelen legyen /azért nem kell megölni/ és minél hamarabb elszaladni a környékről.

Haver már 2 szer járt így egyszer a kocsijából akarták kirángatni hogy ellophassák.Pont nála volt a vipera jól pofán vágta őket /2 en voltak/ és elhajtott a környékről.

Persze azóta se lett semmi belőle mert ugye nincs olyan hülye ember aki feljelent azért mert megtámadott és te viperát használtál :)

Ha okosan használod és nem mutogatod mindenkinek lehet nálad vipera.

Én már kb 2 éve hordok magamnál persze még nem használtam de kitudja :)

2009. dec. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Igen sajnos ez egy ilyen világ,ha téged támadnak és védekezel még te huzod a rövidebbet.A mai világba már nem árt ovatosnak lenni sajnos.Én nő vagyok,engem ki véd meg ha megtámadnak vagy ki akarnak rángatni a kocsimból?sajna nekem nincs viperám
2009. dec. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

én azt mondom, hogy igaz, megkapod a pénzbírságot, de legalább megvédted magad, és életben maradtál.

egyértelmű, hogy mozgásképtelenné kell tenni az illetőt.

2009. dec. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%

előbb megvédem az életem... aztán majd később fájjon a fejem miatta, amikor már biztonságban vok :)

egyébként a viperát is lehet okosan használni... ha csak simán megmutatod, akkor lehet hogy belátja, hogy te vagy az erősebb, és békén hagy... máris nem lesz semmilyen per belőle...

2010. jan. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

Régen ha megtámadtak az útonállók a következő városban meg is jutalmaztak, amiért elintézted őket...

Manapság ha mostmár nem teljesen, de ha megfenyegetnek támadó mozdulatod tesz feléd, te meg fejen vágod valami kezedbe eső tárggyal úgy,hogy 8 napon túl gy. sérülést okozol akkor még téged büntetnek meg.

megoldás - megtámad azt veszel elő amit akarsz eltöröd keét lábát ujjait (azért ezeket, mert ebbe valszeg nem hal bele) aztán szépen elsurransz onnan. Véletlenül se hívj hozzá mentőt meg hasonlókat...

2010. aug. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!