Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mekkora büntetésre számíthatok?

Mekkora büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
A vád:emberrablás.I fok.8 rendű vádlott vagyok,büntetlen előéletű.Az eset:Világos nappal egy plázában történt.XY egy asztalnál ülve fennhangon tárgyalt a sértettel adóssága megfizetéséről.Én arrébb ültem két asztallal többed magammal.Hallva az ordibálást felálltam és hazamentem.Miután elmentem rá 25 percre a sértett átadta a pénzt.Azt,hogy én önként elálltam a bűncselekménytől és a pénzátadás előtt jóval hamarabb eljöttem a pláza kamera felvétele is bizonyítja.Mégis megvádoltak.Ez az egész eset másfél évvel ezelőtt történt.Állítólag azért lett emberrablás és nem zsarolás mert a sértett azt vallotta,hogy úgy megijedt,hogy nem merte elhagyni a helyszínt.(egy plázába!!!)
2012. febr. 6. 00:32
 1/8 anonim ***** válasza:

most én nem ismerem a magyar jogszabályokat, de ha ezért elitélnek, ellég nagy szégyen..

Nem beszéltél még üdvéddel?

2012. febr. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Állítólag azért lett emberrablás és nem zsarolás mert a sértett azt vallotta,hogy úgy megijedt,hogy nem merte elhagyni a helyszínt.(egy plázába!!!)"


Ez most komoly?

2012. febr. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha ez komoly fel fognak menteni, csak előcitáltak mert te is ott voltál, de ha nem ismered őket, és nincs közöd az egészhez, semmit se tehetnek, hogy jönnek ezek ide?

Olyan mintha előtted leszúrnának valakit és megvádolnának társtettesként...

2012. febr. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Emberrablás egy plázában?!? Ami tele biztonsági őrökkel, kamerákkal...

Erősen kétlem, hogy elítélnélek. Gondolom a tettes minden ottlévőre ráfogta, hogy haverja így még legalább 6 másik vádlott is van. Akkor bűntetnének, ha tudtál volna a fenyegetésről, de nem tettél semmit, mivel jóval korábban eljöttél így nem is tudhattad, hogy zsarolják.


Btk.: 175/A. § (1) Aki mást személyi szabadságától erőszakkal, avagy az élet vagy testi épség ellen irányuló közvetlen fenyegetéssel, illetve védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen állapotát kihasználva megfoszt, és szabadon bocsátását követelés teljesítésétől teszi függővé, bűntettet követ el, és két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés, ha az emberrablást

a) bűnszövetségben,

b) fegyveresen,

c) hivatalos személy vagy külföldi hivatalos személy ellen

követik el.

(3) A büntetés öt évtől húsz évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha az emberrablást

a) különösen súlyos hátrányt,

b) halált okozva

követik el.

(4) A büntetés tíz évtől húsz évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha az emberrablás szándékos emberölést is megvalósít.

(5) Aki emberrablásra irányuló előkészületet követ el, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(6) Korlátlanul enyhíthető annak a büntetése, aki az emberrablást - mielőtt abból súlyos következmény származott volna - önként abbahagyja.

(7) Aki hitelt érdemlő tudomást szerez arról, hogy emberrablás elkövetése készül, és erről az érintett személyt vagy a hatóságot, mihelyt teheti, nem tájékoztatja, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, ha az emberrablást legalább megkísérelték.

2012. febr. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a történet nem teljes.
2012. febr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én a helyszínen tudtam meg,hogy a sértettől pénzt követelnek,ezért is jöttem el.Én úgy mentem oda,hogy csak nekem volt kocsim és megkértek,hogy vigyem el őket.Én is felmentem a többiekkel de mihelyst elkezdődött a fenyegetés eljöttem mert nem akartam bajt.Mikor letartóztattak/rendszám alapján/Ezt el is mondtam a rendőrségnek és ki is engedtek.A tetteseket a kamera felvétel alapján beazonosították és le is tartóztatták.Egyszer csak kaptam az ügyészségtől egy papírt,hogy engem is megvádoltak és társtettes vagyok emberrablásban.Most mehetek a bíróságra.Én is felháborítónak tartom,hogy egy plázában,hogy lehet emberrablásnak minősíteni azt,hogy egy asztalnál ülve fél az illető mert a szomszéd asztalnál nagydarab emberek ülnek.Miért nem állt fel aztán ment el.Ja tettlegesség nem történt,legalább is még én ott voltam.A szembesítésen a sértett nem ismert fel!Az tény,hogy átadott pénzt,de nem nekem és nem az én jelenlétemben.A letartóztatásokkor mindenki bevallotta,hogy mit tett.Én is,hogy haza mentem.Az ügyben 12 ember van benne.Azt sem értem miért vagyok 8 rendű vádlott és mit jelent ez.
2012. febr. 6. 11:56
 7/8 anonim ***** válasza:
sok jora ne számolj ismerve a mai igazságszolgáltatás müködését csak egy ügyszám, egy "eset" vagy hiu ábrándokba ne ringasd magad ,hogy abiroságon az igazság a legfontosabb nagyon sürgösen keress egy igen-igen jó ügyvédet
2012. febr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó válasz hülyeség, hagyd figyelmen kívül. Fel fognak menteni, arra való a tárgyalás, hogy minden tistázódjon.
2012. ápr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!