Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthatok...

Milyen büntetésre számíthatok rendőrségi erők félrevezetése esetén?

Figyelt kérdés
az volt,h kimentem a nagybátyámmal a tanyánkra. Láttuk, hogy két férfi lopja a diónkat, épp zsákokba csomagolták. Volt velünk két napszámos, szóval túlerőben voltunk. Botokkal felfegyverkeztünk és mondtuk nekik, h hagyják abba, hívjuk a rendőrséget. Ők azt mondták, csak egy óra múlva tudnak kijönni, oldjuk meg mi. így zsákostul elvettük a diót, és futni hagytuk őket. Mi lett volna akkor, ha felhívjuk a rendőröket 10 perc múlva, h kinyírtuk az egyiket, mert ellenállt. Valószínűleg kijöttek volna rögtön, és elvitték volna a tolvajokat. De ebben az esetben milyen bűntetésre számíthatok én?
2011. okt. 20. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ilyenért mennyire büntetnek, de én bevállalnám a büntetést. Hadd dolgozzanak egy kicsit.

Bár a tettrekészségüket ismerve inkább az önbíráskodás híve vagyok, így nem lett volna félrevezető egy hasonló bejelentés. Jogos birtok- és vagyonvédelem, pont.

2011. okt. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 asmosys ***** válasza:
82%

237.§ hatóság félrevezetése

Aki hatóságnál büntetőeljárás alapjául szolgáló olyan bejelentést tesz, amelyről tudja, hogy valótlan,

vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

2011. okt. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha leütöd,és úgy gondolod kámpec,akkor nem vezetted félre.Csak tévedésbe estél,ijedtedbe.
2011. okt. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmilyenre.
2011. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
azt én is meg tudtam keresni mi a jogszabály. de mi a gyakorlat?
2011. okt. 21. 16:13
 6/7 asmosys ***** válasza:

50-100e Ft birság. Ha komoly intézkedést szakítanak meg miattad, akkor több is lehet.

Közmunka + birság, ha szokásoddá vált.

Ültetni nem fognak.

2011. okt. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

Ilyenkor úgy kell telefonálni, hogy :


"Drága tezsvírem, há' itten vannak a gonosz gárdisták, aztat üvöltözik, hogy: köcsög cigányok megölünk titeket - osz'an közbe fenyegetnek is minket! És még a dijónkat is lopják, miközben náci jeleket vésnek a fákba!"


Rögtön kinn lesz 2 rohamosztag...

2011. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!