Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Debreceni jogi egyetem...

A Debreceni jogi egyetem jogász szaka jó diplomát ad? Van esély elhelyezkedni vele? Vagy jobb egy Szegedi vagy Pesti jogi diploma?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 01:06
 1/6 tetro ***** válasza:
Én úgy tudom nem lesz állami jogász képzés vidéken jövőre már
2012. febr. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom, költségtérítésesre gondoltam.
2012. febr. 9. 01:28
 3/6 tetro ***** válasza:
Hát a diplomás követés alapján a debreceni messze nem ér annyit mint a többi. ráadásul szerintem mivel csak fizetős lesz, így szerintem még kevésbé fogják a vidékieket értékelni. miért nem mégy eltére vagy pázmányra?
2012. febr. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%

nem nézi senki hol végeztél

lényeg hogy tudd amit kell

ha megvan oklevél utána olyan mindegy hol végeztél

alig van különbség egyes jogi karok között

ez az igazság

óriási különbség nincs köztük

ugyanazt kell megtanulni

tőled függ mit hozol ki belőle

2012. febr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elvileg ugyanazt kell, de nem mindegy, hogy ócska könyvből hatodrangú alkeszek tanítanak, vagy picit jobb cuccból valamivel értékesebb szakemberek... De lényegileg igaza van az előző kollégának, nagyon sok múlik rajtad...
2012. márc. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár nem Debrecenben végeztem jogászként, elmondhatom, hogy gyakorlatilag teljesen mindegy, hol végzel, a legtöbb helyen egyáltalán nem nézik. Az a fontos, hogy TE mennyit teszel bele a tudásba, te hogy állsz hozzá a tanulmányaidhoz, mennyit adsz bele. Két vagy maximum három szempontot néznek leginkább egy friss diplomás jogászban:


- általában szeretik ha legalább cum laude diplomával végez az illető (ez 3,51-4,50 átlagot jelent, beleértve az összes szigorlat, a szakdolgozat és a záróvizsgák átlagát)

-tudsz-e nyelveket? A diplomához kell nyelvvizsga de az nem minden esetben méri a valós tudást. Amennyire tudsz, tanulj nyelveket, később jogi szaknyelvet is

-van-e egyetem alatt szerzett, akár csak kb. egy éves tapasztalatod? Szeretik, de nem feltétel sok helyen. pl. ügyvédi irodába elmész egy időre, pl. harmad-vagy negyedévben, amikor már van fogalmad a jogról, de még nem vagy közvetlenül végzés előtt.

2012. szept. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!