Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utólag lehet valamit tenni?

Utólag lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: tulajdonomban lévő lakáshoz úgy jutottam, hogy amikor az önkorm-i lakást megvásárolta nagyanyám, engem jelölt meg tulajdonosként. 3 lánya és 4 unoka közül rám esett a választás, most mindegy miért. Az egyik lánya folyamatosan próbálja támadni a dolgot, és már nagyon unom. Ha eladom a lakást, akkor utólag bekavarhat valamit? van pénze jó ügyvédekre...
2009. jún. 2. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Neki volt elővásárlási joga és azt rád ruházta át, te vásároltad meg az ingatlant tulajdonképpen. Ne foglalkozz a lányával.

De ez csak az én véleményem, jogász nem vagyok...

2009. jún. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A nagymamád csak úgy "megjelölt" tulajdonosként, tehát simán szóban állapodtatok meg vagy ezt be is jegyeztétek az ingatlan-nyilvántartásba? Ha nem jegyeztétek be, attól még nem váltál tulajdonossá & bizony a lányát is megilleti bizonyos tulajdoni hányad. Ha megtörtént a bejegyzés, tehát jogilag Te vagy a tulajdonos, mindegy, h. a nagymamád miért Téged választott, a lánya nem tehet semmit.
2009. jún. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen. tulajdonos vagyok papíron.
2009. jún. 6. 07:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!