Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Titokban készített hangfelvéte...

Titokban készített hangfelvétel felhasználható-e bizonyítékként rendőrségen vagy bíróságon?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem teljesen tiszta dolog ez, de muszáj volt két esetben is élnem vele.

1.) A munkahelyemen (ahol korlátozva van a ki- és belépésem), a kolléganőm férje (jogtalanul lépett be, mert nem szabad hozzátartozóknak engedély nélkül a területre belépnie) összevert. Hallottam, hogy telefonon hívja a férjét, hogy jöjjön ki és kalapáljon meg. Kizártak az épületből, ahol vagyunk, így az udvaron kellett lennem. Gondoltam, hogy arra akar hajazni, hogy így nem lesz szemtanú, bekapcsoltam a mobiltelefonomat, ami felvette a történteket. Direkt nem ütöttem vissza. A mobil rögzítette azt is, hogy szóban sérteget.


2.) Másnap munkahelyi megbeszélés volt, ahol a főnök a kolléganőt védte, ott volt a többi kolléga is. Azt beszélték, hogy szemtanú híján nem fog érni a feljelentésem semmit, illetve, hogy minden munkatárs azt vallja majd, hogy nem járt ott a kedves kollegina férje. (Pedig a megverésemet követően bement az épületbe, hogy beszéljen a nejével.) A főnök is a nőt védte, holott kutya kötelessége lett volna kirúgni, mivel az én testi épségemet és a munkavégzésemet veszélyeztette. Természetesen a hangrögzítő funkciót itt is bekapcsoltam, sőt, ezt el is mondtam nekik, hogy fel van véve, amit beszéltek. A főnök erőszakkal el akarta tőlem venni a mobilt, mert szerinte jogtalan a felvétel (szerintem is), így kitöröltette velem az aznapit (szerencsére kamuztam a kitörléssel, minden szava rajta van már nemcsak a mobilomon, hanem a számítógépen is).


Az eset után eléggé depressziós lettem, no meg ünnepek is voltak, így feljelentésemet holnap kívánom megtenni.


Két kérdésem van:

a) A fentekben megfogalmazott (hogy élhetek-e hangfelvétellel),

b) feljelenthetem-e a főnökömet, valamint a kollégáimat, mert már alapból nem szeretnének a törvény színe előtt igazat mondani és a kedves munkatársnőmet védik?


Sajnos idén már nem lesz munkám, mert távoztam onnan, de munkaügyi pert is fontolgatok.


2012. jan. 1. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen bárkit feljelenthetsz akit akarsz

nem használható bizonyítékkként, de meghallgatja a bíróság és természetesen figyelembe veszi a döntésnél (faramuci félhelyzet)

2012. jan. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Antimod ***** válasza:
100%

És ha jót akarsz, akkor internetre is feltöltöd (saját, védett tárhelyre) ha már így elmondtad, hol tárolod a bizonyítékokat.

Én is úgy tudom, hogy figyelembe veszik, én is készítettem már titkos hangfelvételt kínosabb szituknál, hátha át akarnak verni, le akarnak húzni.

2012. jan. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, hogy ha nincs más lehetőséged a bizonyításra, akkor elfogadják.


ez itt nem polgári per, hanem bűncselekmény, látlelet kell és irány a rendőrség.

2012. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Látlelet, feljelentés, a telódat lehet, hogy lefoglalják - azon van a "bizonyíték".


Kamera nincs az udvaron? Ez v.mi üzem?

2012. jan. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
:) Ez valami kisvárosi önkormányzat és nincs kamera, egyébként köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 1. 20:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy üzem, onnan gondoltam, hogy írtad, hogy szigorúan ellenőrzik a ki- és belépést.


Az önkormányzatban se csináltak semmit, hagyták, hogy megverjenek? Gomndolom, nem tűrted szó nélkül, nem néma csendben zajlott az egész!

2012. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Minden válaszoló tájékozódására is: MÁR elfogadják: [link]
2013. febr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De komoly! Nem büntetnek azért, mert engedély nélkül készült?
2013. febr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha még aktív vagy az oldalon, elmondod mi történt végül? Komolyan érdekel.
2021. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!